Cyklista Černý se v Dánsku po časovce posunul na sedmé místo

Český cyklista Josef Černý obsadil osmé místo v časovce na závodu Kolem Dánska a po druhé etapě je průběžně sedmý. Do vedení se díky dnešnímu vítězství dostal Američan Magnus Sheffield.

Český cyklista Josef Černý.

Trojnásobný mistr republiky v časovce prolétl rovinatou 12,2 km dlouhou trať kolem města Assens průměrnou rychlostí 52,3 km/h a na Sheffielda ztratil 24 sekund.

"Byla to rychlá časovka, jel jsem 13-14 minut na plný plyn. Trasa byla na začátku trochu technická, ale odstartoval jsem dobře a zbyly mi i nějaké síly do posledních kilometrů, takže jsem s dneškem docela spokojený," řekl po nejlepší časovce v sezoně Černý na webu svého týmu Quick-Step Alpha Vinyl.

Jeho krajan a stájový kolega Zdeněk Štybar byl 38. a celkově je o čtyři příčky výš. Devatenáctiletý Matyáš Kopecký je v druhé stovce pořadí.

Závod trvá do soboty. Ve čtvrtek se pojede 239,3 km dlouhá etapa s cílem v Herningu, v níž je sedm úseků na štěrkových cestách.