Cyklista Moreau má nadosah triumf na Dauphiné Libéré

VALLOIRE

Francouzský cyklista Christophe Moreau se stal po královské etapě novým lídrem závodu Dauphiné Libéré a výrazně se tak přiblížil celkovému vítězství. Sobotní předposlední etapu o délce 198 km vyhrál po sólovém úniku Kazach Maxim Iglinskij a postaral se tento týden už o třetí dílčí úspěch pro tým Astana.

Iglinského vítězství s náskokem 51 sekund před pronásledovateli však bylo pro Astanu jediným sobotním důvodem k radosti. Žlutý trikot vedoucího jezdce totiž ztratil Andrej Kašečkin, jenž osm kilometrů před cílem při stoupání na Col du Télégraphe neodolal ataku Moreaua a dojel do finiše ve Valloire čtrnáctý se ztrátou čtyř minut.

Šestatřicetiletému Moreauovi se sice nepovedlo dohnat Iglinského a přidat třetí etapový úspěch v tomto ročníku, nadosah však má triumf celkový. Lídr tradiční generálky na Tour de France dojel osmý a vede o 14 sekund před Australanem Cadelem Evansem.

Výsledky - 6. etapa (198 km):
1. Iglinskij (Kaz.) 5:51:32, 2. Bočarov (Rus.), 3. Fedrigo, 4. Di Gregorio (oba Fr.) všichni -51, 5. Martinez, 6. Astarloza (oba Šp.) oba -2:16, ...35. Raboň (ČR) -9:18.
Průběžné pořadí:
1. Moreau 26:54:25, 2. Evans (Austr.) -14, 3. Kašečkin (Kaz.) -1:27, 4. Menšov (Rus.) -1:52, 5. Zabriskie (USA) -2:16, 6. Chavanel (Fr.) -3:17, ...41. Raboň -23:17.