Cyklista Řepa je v závodu Kolem Slovinska průběžně čtvrtý

Český cyklista Vojtěch Řepa se po druhé etapě závodu Kolem Slovinska posunul v průběžném hodnocení na čtvrté místo. Do cíle dnes dojel v hlavním pelotonu ve stejném čase jako vítězný Dylan Groenewegen na 18. místě hned za Tadejem Pogačarem, pro nějž je závod generálkou na Tour de France. V čele celkového pořadí je dál Polák Rafal Majka.

Český cyklistický závodník Vojtěch Řepa s bronzem z ME. Archivní snímek.

Řepa z týmu Equipo Kern Pharma se 53 km před cílem dotáhl na skupinku v úniku a vyhrál následný sprint, kde získal tři bonifikační sekundy. Poté se vrátil do hlavního pelotonu, který v závěru uprchlíky dojel, a o vítězství se v něm bojovalo v hromadném spurtu.

Český cyklista, jenž se po dnešní etapě oblékl i do bílého dresu pro nejlepšího mladého jezdce, zaostává za Majkou o 55 sekund. Pogačar je v celkovém pořadí třetí za krajanem Domenem Novakem.

Další Češi Daniel Turek a Michal Schlegel dnes dojeli s odstupem 1:15 v sedmé desítce a v průběžném hodnocení ztrácejí na pomezí čtvrté a páté desítky 7:51.