Cyklista Vacek se v San Juanu posunul do první desítky

Český cyklista Mathias Vacek se v závodu Vuelta San Juan v Argentině posunul na deváté místo celkového pořadí. Ve středeční čtvrté etapě s několika stoupáními obsadil dvacetiletý talent desátou pozici.

Karel Vacek (vpředu) na archivním snímku.

Téměř dvousetkilometrová etapa vyvrcholila v Barrealu hromadným spurtem, v němž Kolumbijec Fernando Gaviria porazil Petera Sagana a dostal se do čela průběžného pořadí. Dosavadní lídr Sam Bennett z Irska byl mezi spurtéry, kteří se v kopcích neudrželi v hlavní skupině.

Vacek dojel ve zhruba padesátičlenném pelotonu stejně jako druhý Čech Jan Hirt, jemuž patřila 43. pozice. V průběžném pořadí si Vacek polepšil na deváté místo a na Gaviriu ztrácí 16 sekund. Hirt poskočil o 59 pozic na 51. příčku.

Dnes je v Argentině volný den před pravděpodobně rozhodující páteční horskou etapou.