Cyklisté Bittner a Vacek spurtovali v Austrálii těsně za elitní desítkou

Mladí čeští cyklisté Pavel Bittner a Mathias Vacek spurtovali ve 4. etapě závodu Tour Down Under těsně za elitní desítkou. Jednadvacetiletý Bittner byl po 136 kilometrech v Port Elliot jedenáctý, jeho vrstevník Vacek dvanáctý.

Český cyklista Mathias Vacek

Vítězstvím oslavil nejlepším možným způsobem dnešní 28. narozeniny domácí Australan Sam Welsford, který vyhrál už první a třetí etapu. Druhý dojel Eritrejec Biniam Girmay a posunul se na druhé místo i celkově sekundu za Isaaca del Tora z Mexika.

Z trojice českých cyklistů, k nimž patří ještě Josef Černý, je na tom v průběžném pořadí nejlépe Vacek na 22. místě se ztrátou 11 sekund na lídra.

Ve zbývajících dvou dnech letošního úvodního závodu kategorie WorldTour už přijdou ke slovu spíše vrchaři, závěrečné etapy mají cíl na kopci.