Cyklistický závod L'Etape vyhráli Otruba a Slámová

Cyklistický závod L'Etape Czech Republic by Tour de France vyhráli Jakub Otruba a Denisa Slámová. Trojnásobná olympijská vítězka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která ovládla úvodní dva ročníky, skončila desátá. Akce pro profesionální i amatérské jezdce se zúčastnilo téměř tři tisíce cyklistů.

L´etape plný zážitků. Martina Sáblíková splnila sen jednomu pánovi, Tomáš Bábek to poslal na sprinteraVideo: Sport.cz

"Mám za sebou všechny tři ročníky a ten letošní jsem si užila suverénně nejvíc," uvedla Martina Sáblíková v tiskové zprávě.

"Jednak jsem se na základě těžkého soustředění v minulém týdnu rozhodla pro pohodové tempo včetně autogramiády na trati, jednak se opět posunula úroveň organizace a atmosféra podél celé trasy. Spousta skvělých kostýmů, dětských fanoušků a nápadité výzdoby," pochvalovala si. Na vítěznou Slámovou ztratila na trati dlouhé 142 kilometrů přes 34 minut.

Cyklisté měli na výběr ještě trasy dlouhé 102 a 66 kilometrů. Start a cíl byl na pražském Strahově.

L'Etape Czech Republic by Tour de France, 3. ročník cyklistického silničního závodu (142 km):