Cyklokrosař Štybar dojel na SP v Namuru pátý, zvítězil Nijs

Cyklokrosař Zdeněk Štybar dojel v závodu Světového poháru v belgickém Namuru na pátém místě. Podlehl čtyřem domácím jezdcům, na vítězného Svena Nijse ztratil 32 sekund.

Zdeněk Štybar

Po nepovedeném sobotním vystoupení na závodu série GVA Trofee v Essenu, kde dvojnásobný mistr světa skončil až čtrnáctý, dnes Štybar v namurském bahně dlouho jezdil v čele. Na první triumf v této sezoně SP ale nedosáhl.

V nájezdu do závěrečného okruhu se před něj dostala čtveřice Belgičanů a Štybar tak nakonec zopakoval páté místo z předchozího závodu SP před dvěma týdny v Igorre.

"Pochybnosti jsou pryč. Zase jsem byl schopen zajet normální závod odpovídající mé výkonnosti. Teď už vím, že v sobotu jsem prostě měl jen špatný den. Nic víc v tom nebylo," uvedl Štybar na svém webu.

V souboji o prvenství předčil pětatřicetiletý Nijs o pět vteřin krajana Nielse Alberta a posunul se do čela průběžné klasifikace. Třetí v Namuru dojel Klaas Vantornout, celková třetí příčka v SP dál patří Štybarovi.

Ten nyní doufá, že jeho forma s každým dalším startem poroste. "Našel jsem zpátky ztracené sebevědomí a už se těším na příští závody," doplnil Štybar. Jeho příštím startem bude páteční Superprestige v Diegemu, SP pokračuje 26. prosince v Zolderu.

Závod žen v Namuru vyhrála Nizozemka Marianne Vosová, Pavla Havlíková dojela s čtyřminutovým odstupem patnáctá.

Pátý závod Světového poháru v cyklokrosu v Namuru (Belgie):
Muži: 1. Nijs 1:03:04, 2. Albert -5, 3. Vantornout -21, 4. Pauwels (všichni Belg.) -26, 5. Štybar (ČR) -32, 6. Meeusen (Belg.) -40, ...23. Dlask -3:33, 26. Kyzivát -4:06, 29. Zlámalík -4:22, 30. Šimůnek -4:38, 31. J. Polnický -4:39, 33. L. Petruš -4:42, 36. Kášek (všichni ČR) -5:09.
Průběžné pořadí (po 5 z 8 závodů): 1. Nijs 365, 2. Pauwels 360, 3. Štybar 305, 4. Vantornout 275, 5. Meeusen 270, 6. Mourey (Fr.) 266, ...15. Šimůnek 155, 32. Kyzivát 76, 33. Zlámalík 75, 35. Dlask 67, 38. Kášek 59, 43. J. Polnický 48, 60. Hník 20, 64. L. Petruš 18, 70. Bambula (všichni ČR) 17.
Ženy: 1. Vosová (Niz.) 36:53, 2. Chainelová-Lefevreová (Fr.) -54, 3. Comptonová (USA) -1:11, 4. Cantová (Belg.) -1:40, 5. Wymanová (Brit.) -1:44, 6. Lechnerová (It.) -1:52, ...15. Havlíková -4:03, 36. Mikulášková (obě ČR) -1 kolo.
Průběžné pořadí SP (po 4 ze 7 závodů): 1. Van den Brandová (Niz.) 176, 2. Comptonová 150, 3. Chainelová-Lefevreová 142, ...8. Nash (ČR) 105, 9. Havlíková 97, 23. Mikulášková 33.