Dráhová cyklistka Kohoutková nedokončila po pádu vyřazovací závod na ME

Kateřina Kohoutková po pádu nedokončila na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Mnichově vyřazovací závod a byla klasifikována jako dvanáctá. Třiadvacetiletá česká reprezentantka se bez vlastního zavinění zapletla do hromadné nehody, kvůli níž musely odstoupit ještě další dvě závodnice.

Zlatá Belgičanka Lotte Kopecká.

Při karambolu v úvodní fázi závodu skončilo na zemi šest cyklistek. Kohoutková opustila místo karambolu po svých a prohmatávala si pravou klíční kost.

Nejhůře dopadla mistryně světa Letizia Paternosterová z Itálie, jež byla ošetřována zhruba čtvrt hodiny za mobilní zástěnou a z dráhy byla odnesena na nosítkách. Byla však při vědomí. Po nehodě nepokračovala v závodu, jenž byl zastaven zhruba na půl hodiny, ani Španělka Eukene Larrarteová. Po restartu zvítězila vicemistryně světa Lotte Kopecká z Belgie.

V druhém dnešním vytrvalostním závodu na dráze v Mnichově skončil Daniel Babor šestnáctý ve scratchi na 15 km. Čeští sprinteři Matěj Bohuslávek a Martin Čechman vypadli v osmifinále.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Mnichově:
Muži:
Stíhací závod - finále: Heinrich (Něm.) 4:09,320 - Plebani (It.) 4:12,924, o 3. místo: Moro (It.) 4:15,362 - Tanfield (Brit.) 4:15,503.
Scratch: 1. Leitao (Portug.), 2. Malcharek (Něm.), 3. Eefting (Niz.), ...16. Babor (ČR).
Ženy:
Stíhací závod - finále: Krögerová 3:22,469 - Brennauerová (obě Něm.) 3:23,566, o 3. místo: Guazziniová (It.) 3:24,813 - Knightová (Brit.) 3:27,523.
Vyřazovací závod: 1. Kopecká (Belg.), 2. Georgiová (Brit.), 3. De Zoeteová (Niz.), ...12. Kohoutková (ČR) nedokončila.
500 m s pevným startem: 1. Hinzeová (Něm.) 32,668, 2. Starikovová (Ukr.) 33,403, 3. Veceová (It.) 33,434, ...v kvalifikaci 11. Jaborníková (ČR).