Druhou etapu Dauphiné vyhrál Francouz Vuillermoz a vede i celkově

Francouzský cyklista Alexis Vuillermoz vyhrál druhou etapu závodu Critérium du Dauphiné a v čele průběžného hodnocení vystřídal Belgičana Wouta van Aerta. Vuillermoz byl nejrychlejší ve spurtu skupinky uprchlíků, která těsně udržela náskok před pelotonem.

Ilustrační foto.

Šestice jezdců nastoupila v závodu, který slouží jako příprava na Tour de France, krátce po začátku etapy. O etapový triumf bojovalo po téměř 170 kilometrech pět z nich. Jako první zaútočil Francouz Olivier Le Gac, ale těsně před cílovou páskou mu došly síly a dostali se před něj Vuillermoz i druhý Nor Anders Skaarseth.

Čtyřiatřicetiletý Vuillermoz oslavil deváté vítězství mezi profesionály, první po více než třech letech. Jan Hirt dojel v pelotonu na 89. místě, Jan Černý odstoupil.

Cyklistický etapový závod Critérium du Dauphiné (WorldTour) - 2. etapa (169,8 km):