Druhou etapu Sazka Tour vyhrál Schultz, Hirt dojel na Pustevnách čtvrtý

Pustevny

Druhou etapu závodu cyklistického závodu Sazka Tour (dříve Czech Tour) vyhrál Australan Nick Schultz. Člen elitního týmu BikeExchange zvítězil po 203 kilometrech zakončených výjezdem na Pustevny s náskokem sedmi sekund před Italem Filippem Zanou, třetí dojel Estonec Rein Taaramäe. Těsně pod stupni vítězů skončil nejlepší z českých jezdců Jan Hirt, který za vítězem zaostal o 17 sekund.

Cyklista Jan Hirt na trati (ilustrační foto)

"Žádnou zvláštní taktiku jsme neměli. Chtěli jsme jednotlivě nastupovat, ale soupeři nás do úniku nepustili. Vepředu jsem zůstal spolu s Reinem, ale vyhrál ten nejlepší a tím byl Nicholas Schultz," uvedl Hirt v tiskové zprávě. "Já moc od Gira nezávodil a druhou polovinu sezony mívám vždy slabší. Ale dnes to bylo dobré. Pochopitelně jsme chtěli vyhrát, ale vítěz byl silnější, etapa byla o posledním výjezdu. Uvidíme, jak se to vyvine zítra," dodal jezdec belgické stáje Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux, za kterou závodí i Taaramäe.

Schultz, který má za sebou starty na Giru d'Italia a Vueltě, si připsal druhé profesionální vítězství v kariéře. Předloni ovládl etapu v závodu Herald Sun Tour doma v Austrálii.

Sazka Tour pokračuje v sobotu etapou z Moravské Třebové na Dlouhé stráně, která měří 143,2 kilometru.

Cyklistický závod Sazka Tour (Czech Tour), 2. etapa Olomouc - Pustevny (203,4 km):