Giro má po výšlapu na Etnu nového lídra

Čtvrtou etapu Gira d'Italia s cílem na Etně vyhrál německý cyklista Lennard Kämna. Novým lídrem je po první horské etapě letošního ročníku závodu Španěl Juan Pedro López, jenž dojel druhý. Jan Hirt proťal cíl necelé tři minuty za vítězem na 26. místě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih 4. etapy Gira d'Italia s cílem na EtněVideo: sntv

Peloton Gira se znovu rozjel po volném dnu, který vyplnil přesun z Maďarska na Sicílii. Nejrychlejší dvojice si to rozdala o etapový vavřín poté, co se úspěšně odpoutala od čtrnáctičlenné skupinky uprchlíků. A poražený López sice na cílové čáře vztekle bouchl do řídítek, růžový dres si ale navlékl už s úsměvem na tváři. Na průběžně druhého Kämnu má náskok 39 sekund a je prvním Španělem v čele Gira od roku 2015, kdy trikot lídra nosil Alberto Contador.

Důvodem Lópezovy prvotní frustrace bylo zaváhání v závěrečné zatáčce, které otevřelo cestu k vítězství pro pětadvacetiletého Kämnu z týmu Bora-hansgrohe, jenž si po předloňské Tour de France připsal druhý etapový triumf na Grand Tour. Třetí byl už s více než půlminutovým odstupem Estonec Rein Taaramäe.

Lennard Kämna slaví triumf ve čtvrté etapě Giro d'Italia s cílem na Etně.

První horská etapa letošního Gira absolutně přesypala průběžné pořadí a v první desítce se udrželi pouze tři jezdci - Simon Yates, Wilco Kelderman a Pello Bilbao. Dosavadní lídr Mathieu Van Der Poel dojel se ztrátou bezmála 23 minut a propadl se na 91. pozici.Jediný Čech v pelotonu Hirt si naopak polepšil z 54. místa na 24. příčku.

Fanoušek čeká na svahu Etny na průjezd pelotonu Gira d'Italia.

Hned v první vrchařské etapě nabral velkou ztrátu i Nizozemec Tom Dumoulin, vítěz závodu z roku 2017. Giro předčasně skončilo pro Kolumbijce Miguela Ángela Lópeze, třetího z roku 2018, jenž musel odstoupit kvůli zranění kyčle.

Ve středu cyklisté absolvují pátou etapu z Catanie do Messiny, jež by mohla podle papírových předpokladů vyvrcholit hromadným spurtem.

Giro d'Italia - 4. etapa (Avola - Etna-Nicolosi, 172 km)