Jedenáctou etapu Vuelty vyhrál po úniku Herrada, v červeném zůstal Kuss

Jedenáctou etapu Vuelty s prudkým stoupáním do cíle vyhrál španělský cyklista Jesús Herrada. Favorité na celkové vítězství dojeli společně se šestiminutovou ztrátou, v červeném trikotu lídra zůstal po dnešních 163,2 km Sepp Kuss z USA.

Španěl Jesús Herrada v cíli 11. etapy Vuelty.

Třiatřicetiletý Herrada měl v závěrečných stovkách metrů na Laguna Negra nejvíce sil z vedoucí skupiny a dojel si pro třetí vítězství na Vueltě v kariéře. Po rovinaté části etapy roztrhal v 6,5 km dlouhém stoupání skupinu se 26 cyklisty vítěz úterní časovky Filippo Ganna. Italský cyklista rozjel tempo pro britského kolegu z týmu Ineos Grenadiers Gerainta Thomase, vítěz Tour de France z roku 2018 ale skončil pátý.

Peloton s hlavními favority jel v poklidu s více než pětiminutovou ztrátou. Až těsně před cílem nastoupil obhájce loňského vítězství Remco Evenepoel, všichni Belgičanovi rivalové však dojeli do cíle s totožným odstupem 5:50 minuty.

V čele průběžného pořadí je tak stále Kuss o 26 sekund před Španělem Marcem Solerem a o 1:09 minuty před Evenepoelem. Čtvrté místo patří Kussovu kolegovi z Jumba-Visma Primoži Rogličovi ze Slovinska, jenž ztrácí 1:36 minuty.

Jan Hirt, který se držel se svým stájovým lídrem Evenepoelem až téměř do cíle, dojel s odstupem 6:32 devětapadesátý a celkově zůstal na 37. pozici. Debutant Michal Schlegel obsadil 86. příčku a patří mu 103. místo.

Ve čtvrtek zavede 12. etapa cyklisty z Ólvegy do Zaragozy. V rovinatém finále by po 150 kilometrech měli přijít ke slovu spurteři.