Horskou etapu Vuelty vyhrál uprchlík Niemiec, Contador mírně ztratil

Lagos de Covadonga

Przemyslaw Niemiec vyhrál patnáctou etapu Vuelty s náročným závěrečným stoupáním. Čtyřiatřicetiletý polský cyklista zbyl v posledním stoupání nejvyšší kategorie na Lagos de Covadonga jako poslední ze skupiny uprchlíků. Závodník stáje Lampre-Merida využil toho, že hlavní favorité na celkové vítězství se vyčerpávali neustálými nástupy a neměli pravidelné tempo.

Španělský cyklista Alberto Contador na trati Vuelty.

Celkové vedení si po 152,5 km udržel španělský cyklista Alberto Contador, který však mírně ztratil a v čele má náskok 31 sekund.

V posledních kilometrech byl nejaktivnější v pokusech setřást soupeře Contador, nicméně nedařilo se mu zbavit svého největšího rivala Alejandra Valverdeho ani dalšího krajana Joaquíma Rodrígueze.

Naopak Valverde s Rodríguezem v závěrečných stovkách metrů Contadorovi ujeli a dorazili do cíle pět sekund před ním. Pět sekund byl i rozdíl mezi prvním Niemiecem a dvojicí Valverde, Rodríguez. Contador dojel čtvrtý o sedm sekund před duem Fabio Aru, Christopher Froome.

V celkovém pořadí získal druhý Valverde společně s bonusem za druhé místo na Contadora 11 sekund. Pomohl si také Rodríguez, jenž má po dnešku stejný čas jako třetí Froome, který se v závěru střídavě na španělské trio dotahoval a poté od něj odpadával. Oba na Contadora ztrácejí minutu a 20 vteřin.

Horská etapa čeká na peloton Veuelty i v pondělí, kdy se končí ve výšce 1705 m v Lagos de Somiedo.

Cyklistický etapový závod Vuelta - 15. etapa: Oviedo - Lagos de Covadonga (152,2 km):