Hlavní obsah

Ineos po úmrtí Portala přerušil sezonu, přispěla i nejistota

5. 3. 2020 9:38

Cyklistická stáj Ineos přerušila na několik týdnů sezonu. Vedení britského týmu v oficiálním prohlášení oznámilo, že se tak rozhodlo po náhlém úmrtí sportovního ředitele Nicolase Portala i kvůli rostoucí nejistotě, kterou vyvolává šíření koronaviru.

Foto: Twitter

Nová posila stáje Ineos Australan Cameron Wurf.

Článek

"Tým Ineos se rozhodl odhlásit se dočasně ze všech soutěží až do závodu Kolem Katalánska 23. března. Vyrozuměli jsme UCI, že se během této doby nebudeme účastnit žádných závodů," uvedli zástupci stáje v prohlášení. "Přijali jsme toto rozhodnutí vzhledem k mimořádným okolnostem, kterým čelíme od úterní tragické zprávy o Nicu Portalovi. A samozřejmě připouštíme, že vzhledem k dalšímu šíření koronaviru tu máme momentálně velice nejistou situaci," dodali.

Portal, jenž byl sportovním ředitelem týmu od roku 2013, zemřel v úterý ve věku 40 let. Podle informací médií podlehl bývalý cyklista, jenž musel kvůli arytmii ukončit kariéru, srdeční zástavě. "Ztratili jsme někoho, koho jsme všichni velice milovali, a všichni teď potřebujeme čas na truchlení," řekl manažer Ineosu Dave Brailsford.

Ineos tak určitě vynechá italské jarní závody, jejichž osud je ale kvůli koronaviru stále nejistý. Ze sobotní klasiky Strade Bianche, etapového Tirrena-Adriatica a monumentu Milán-San Remo se odhlásily i další týmy. Groupama-FDJ se omluvila s tím, že část týmu uvázla v karanténě v Abú Zabí po závodě Kolem SAE. Z preventivních důvodů ruší starty Jumbo-Visma a Mitchelton-Scott, Astana přerušila sezonu do 20. března.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v hokeji 2023 letos hostila lotyšská Riga a finské Tampere od 12. do 28. května 2023. Česká reprezentace neprošla přes čtvrtfinále, kde prohrála s USA. Turnaj ovládl výběr Kanady, který ve finále porazil Německo. Bronz vybojovalo Lotyšsko.