Pogačar po triumfu v horském dojezdu vede cyklistický závod Paříž-Nice

Slovinský cyklista Tadej Pogačar ovládl po úniku čtvrtou etapu závodu Paříž-Nice a ujal se vedení v průběžném hodnocení. Dvojnásobný šampion Tour de France ukázal v horském dojezdu svou sílu a na největšího rivala Jonase Vingegaarda, který ho vloni připravil o třetí triumf na Tour, získal 43 sekund.

Belgičan Jasper Philipsen vyhrál hromadný dojezd třetí etapy cyklistického závodu Tirreno-Adriatico

Čtyřiadvacetiletý Pogačar v závěru 164,7 km dlouhé trasy porazil kolegu z úniku Davida Gaudua z Francie a v celkovém pořadí před ním nyní vede o deset sekund. Vingegaard, jenž dojel šestý, na třetí příčce ztrácí 44 sekund.

"Dneska sice nebylo mým cílem získat žlutý trikot, ale určitě mu neřeknu ne," řekl Pogačar po čtvrtém vítězství v sezoně. První tři nasbíral v únorovém závodě Kolem Andalusie, který nakonec také vyhrál celkově.

Třetí etapu Tirrena vyhrál ve spurtu Philipsen

Belgičan Jasper Philipsen vyhrál hromadný dojezd třetí etapy cyklistického závodu Tirreno-Adriatico. Po 216 kilometrech protnul jezdec stáje Alpecin-Deceuninck, jemuž spurt dokonale připravil nizozemský spolujezdec Mathieu van der Poel, cílovou čáru ve městě Foligno před Němcem Philem Bauhausem a Biniamem Girmayem z Eritrey.

V čele průběžného pořadí se udržel domácí Ital Filippo Ganna, který dokončil etapu ve stejném čase jako vítěz na 60. místě. Žádnou časovou ztrátu si nepřipsal ani jediný Čech na startu Zdeněk Štybar. Byl klasifikován jako 93. a v celkovém pořadí zaznamenal posun o 34 míst na 78. pozici se ztrátou 1:53 minuty na lídra.