Vingegaard po vítězství v týmové časovce předstihl na Paříž-Nice Pogačara

Časovku družstev na závodě Paříž-Nice vyhrál tým Jumbo-Visma a její lídr Jonas Vingegaard získal mírně navrch v souboji s Tadejem Pogačarem. V průběžném pořadí má dánský cyklista na Slovince, jehož loni připravil o třetí triumf na Tour de France za sebou, k dobru 11 sekund.

Jonas Vingegaard získal mírně navrch v souboji s Tadejem Pogačarem

Stáj Jumbo-Visma vyhrála 32,2 km dlouhou časovku o pouhou sekundu před sestavou EF Education-EasyPost. Její dánský člen Magnus Cort se dostal do čela průběžného pořadí, které vede o sekundu před Nizozemcem Nathanem van Hooydonckem z Jumbo-Visma.

Vingegaard je s třísekundovým odstupem pátý. Pogačar, jehož SAE Team Emirates obsadil v časovce pátou pozici, uzavírá se ztrátou 14 sekund první desítku.

Jediný český účastník 81. ročníku slavného závodu Pavel Bittner byl dnes se svým týmem DSM jedenáctý a klesl na 70. příčku.

Ve středu čeká na peloton první vrchařská etapa, před cílem v La Loge des Gardes je 6,7 km dlouhé stoupání první kategorie.