Povedený únik. Černý ovládl poslední etapu závodu Coppiho a Bartaliho

Cyklista Josef Černý v sobotu vyhrál po celodenním úniku závěrečnou pátou etapu závodu Mezinárodní týden Coppiho a Bartaliho. Celkovým vítězem se stal Ir Eddie Dunbar. Pro trojnásobného českého šampiona v časovce to je deváté vítězství v profesionální kariéře a první mezinárodní úspěch od předloňského prvenství v 19. etapě Gira d'Italia.

Josef Černý na archivním snímku.

Černý se dostal do desetičlenné skupiny, která ujela z pelotonu hned v úvodu etapy dlouhé 160 kilometrů. Později z ní zůstali čtyři jezdci a v závěrečných 20 kilometrech vyšel útok Černému, který projel cílem spolu s kolegou z týmu Quick-Step Alpha Vinyl Francouzem Rémim Cavagnou. Pro belgickou stáje vybojoval český cyklista už šestnácté vítězství v sezoně.

V celkovém pořadí obsadil Černý 54. místo se ztrátou 54 minut na Dunbara, který se v 25 letech dočkal prvního triumfu v kariéře. Mezi vítězi závodu pojmenovaného po italských cyklistických legendách figuruje i Jan Bárta, který vyhrál v roce 2012.