Pro etapové vítězství si v Bilbau dojel Soler, novým lídrem Vuelty je Molard

Pátou etapu Vuelty z Irunu do Bilbaa vyhrál po úniku domácí španělský cyklista Marc Soler. Do červeného trikotu vedoucího muže závodu se oblékl Francouz Rudy Molard, jenž byl v cíli čtvrtý. Dosavadní lídr Primož Roglič dojel s dalšími favority v pelotonu s pětiminutovou ztrátou.

Pátou etapu cyklistické Vuelty vyhrál po úniku domácí Španěl Marc Soler.

Osmadvacetiletý Soler dosáhl na druhou etapovou výhru na Vueltě v kariéře po útoku zhruba 15 kilometrů před cílem. I díky taktizování skupiny pronásledovatelů si dovezl do finiše po 187 kilometrech čtyřsekundový náskok před Jihoafričanem Darylem Impeym.

Úřadující trojnásobný vítěz závodu Roglič se oblékl do červeného dresu po úterním vítězství, dnes ale o jeho udržení neusiloval. V druhé baskické etapě, jež nabídla pět kategorizovaných stoupání, dorazil Slovinec do cíle v hlavní skupině se ztrátou více než pěti minut a klesl na pátou pozici.

Průběžné pořadí by se nicméně mohlo změnit hned ve čtvrtek, kdy čeká cyklisty poprvé na letošní Vueltě cíl na kopci. Po startu z Bilbaa a stoupáních druhé a první kategorie budou jezdci finišovat na vrchol Pico Jano do výšky 1131 metrů nad mořem.

Další ztrátu dnes nabrali oba čeští účastnící 77. ročníku Vuelty. Debutant na Grand Tour Vojtěch Řepa, jenž měl v úterý pád, obsadil 110. místo s odstupem 10:32 minuty. Jan Hirt dojel ve skupině 16:47 minuty za vítězem a byl klasifikován na poslední 179. pozici.