První spurt závodu Tirreno-Adriatico vyhrál nizozemský cyklista Jakobsen

První sprint na závodu Tirreno-Adriatico vyhrál v druhé etapě nizozemský cyklista Fabio Jakobsen. V čele celkového pořadí zůstal domácí Ital Fabio Ganna, jenž zvítězil v pondělní zahajovací časovce.

První sprint na závodu Tirreno-Adriatico vyhrál v druhé etapě nizozemský cyklista Fabio Jakobsen

Úřadující mistr Evropy Jakobsen v městě Follonica po 210 km porazil Belgičana Jaspera Philipsena a Kolumbijce Fernanda Gaviriu, jenž spurt rozjel a dlouho ho vedl.

Po těsném finiši se Jakobsen radoval až několik desítek sekund po dojezdu, poté co byla jeho výhra potvrzena. Elitní spurtér týmu Soudal-Quick Step si připsal 40. triumf kariéry, ale první v Itálii.

Zdeněk Štybar dokončil etapu v hlavním poli a v průběžném pořadí se posunul na 112. pozici.