Rakušan na Tour všem ujel. V Pyrenejích vybojoval životní triumf

Po dni volna se peloton Tour de France vydal do závěrečného soutěžního týdne. Úterní pyrenejskou 16. etapu Tour de France vyhrál po úniku rakouský cyklista Patrick Konrad a připsal si první vítězství na některém z třítýdenních závodů. V čele celkového pořadí dnešní etapa dlouhá 169 kilometrů, kterou jezdcům ztížily déšť a vítr, změnu nepřinesla.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Rakušan Patrick Konrad vyhrál pyrenejskou 16. etapu Tour de FranceVideo: sntv

Slovinský lídr závodu Tadej Pogačar přijel do cíle v Saint-Gaudens se ztrátou téměř 14 minut ve skupině se svými největšími soupeři a dál míří za obhajobou vítězství.

Konrad dojel minulou sobotu druhý za Nizozemcem Baukem Mollemou, tentokrát už se dočkal životního úspěchu. Devětadvacetiletý rakouský šampion nastoupil společníkům z úniku Belgičanovi Janu Bakelantsovi a Francouzi Fabienu Doubeyovi 36 kilometrů před cílem ve stoupání do průsmyku Portet d'Aspet a po následném dlouhém sjezdu a ještě jednom menším kopci vyhrál s náskokem 42 sekund.

Profil 16. etapy Tour de France.

Na mokru zdárně zvládl stejně jako jeho pronásledovatelé sjezd z 1066 metrů vysokého průsmyku, v němž přišel v roce 1995 po pádu o život Ital Fabio Casartelli. Etapové prvenství vybojoval Konrad jako třetí rakouský jezdec po Maxi Bullovi a Georgu Totschnigovi.

Konrada v závěrečných kilometrech stíhala dvojice David Gaudu, Sonny Colbrelli, na kterou se těsně před cílem dotáhla další skupinka. Ital Colbrelli ve spurtu druhé místo uhájil, Francouz Gaudu pódiové umístění neudržel. Třetí skončil Australan Michael Matthews.

Pogačar dojel čtrnáctý a dál vede o více než pět minut před Kolumbijcem Rigobertem Uránem. Český cyklista Petr Vakoč na 80. místě ztratil přes 16 minut.

Cyklistický závod Tour de France - 16. etapa Pas de la Case - Saint-Gaudens (169 km):