Rus Vlasov si výhrou v časovce zajistil prvenství v závodu Kolem Romandie

Ruský cyklista Alexandr Vlasov si výhrou v závěrečné horské časovce zajistil prvenství v etapovém závodu Kolem Romandie, který byl generálkou na Giro d'Italia. Šestadvacetiletý jezdec stáje Bora-hansgrohe zvládl téměř 16 kilometrů z Aigle do Villars v čase 33:40 a druhého Němce Simona Geschkeho porazil o 31 sekund.

Ruský cyklista Alexandr Vlasov na trati závěrečné etapy závodu Kolem Romandie.

V celkovém pořadí po pěti etapách si Vlasov o dvě příčky polepšil a slaví první výhru v seriálu WorldTour. Druhý skončil s odstupem 50 sekund Švýcar Gino Mäder, jenž dnes dojel třetí. Celkové třetí místo obsadil Geschke.

Průběžně vedoucí Australan Rohan Dennis časovku se závěrečným výšlapem nezvládl. Dvojnásobný mistr světa v jízdě proti času dnes skončil s velkou ztrátou až ve třetí desítce a klesl na konečnou osmou příčku. Jediný český účastník závodu Josef Černý nedokončil sobotní etapu.