Slovinský cyklista Roglič odolal ataku Landy a vyhrál v Baskicku

Slovinský cyklista Primož Roglič odolal v závěrečné etapě závodu Kolem Baskicka útoku soupeřů a uhájil celkové vítězství. Osmadvacetiletý člen týmu LottoNL-Jumbo si připsal první výhru v závodu WorldTour s náskokem 1:09 minuty před domácím Baskem Mikelem Landou.

Ilustrační foto.

Roglič se dostal do průběžného vedení vítězstvím ve čtvrteční časovce, v níž coby úřadující vicemistr světa potvrdil roli favorita. Do dnešní královské etapy s osmi vrchařskými prémiemi vstupoval s náskokem 1:57 minuty na Landu, jenž se chtěl na 122 kilometrech pokusit o posun na první místo.

Bývalý juniorský mistr světa ve skocích na lyžích a účastník ZOH ve Vancouveru 2010 Roglič navíc brzy po startu etapy skončil na zemi, ale dokázal se vrátit do pelotonu. I bez pomoci svých týmových kolegů Roglič uhájil celkové vedení, k čemuž mu stačilo deváté místo.

Závěrečnou etapu vyhrál Španěl Enric Mas, který porazil o 12 sekund Landu. Třetí skončil v etapě i celkově další domácí cyklista Ion Izagirre.