Hlavní obsah

Štybar v Polsku marně útočil na vítězství po dvou a půl letech

2. 8. 2022 17:40

Český cyklista Zdeněk Štybar útočil ve 4. etapě závodu Kolem Polska na první vítězství po téměř dvou a půl letech a přišel o něj krátce před cílem. Pokud by šestatřicetiletému členovi týmu Quick Step-Alpa Vinyl útok vyšel, dočkal by se první výhry od Vuelty San Juan v Argentině v únoru roku 2020.

Foto: Wout Beel/Quick Step Alpha Vinyl

Zdeněk Štybar na archivním snímkuFoto: Wout Beel/Quick Step Alpha Vinyl

Článek

Štybar, jenž se letos potýkal se zdravotními problémy a po sezoně v belgické stáji po 11 letech skončí, se pokusil dojet si pro triumf v samostatném úniku. Zhruba tři a půl kilometru před cílem etapy z Leška do Sanoku z pelotonu zaútočil a vypracoval si slušný náskok. Ještě kilometr před cílem měl k dobru osm sekund, ale v závěrečném mírném stoupání ho asi 150 metrů před cílem dostihli spurtéři.

"Byl to poměrně spontánní útok. Ráno jsem studoval poslední kilometry, takže jsem věděl, co očekávat. Šel jsem do toho stylem všechno, nebo nic," uvedl na týmovém webu Štybar. "Věděl jsem, že v zatáčkách můžu na peloton najet pár sekund, ale na velkých silnicích na posledních kilometrech byl protivítr a ztratil jsem čas."

Nevyužitá šance na vítězství v sezoně, v níž prodělal koronavirus a poté se potýkal s jeho následky, Štybara mrzela. "Je to zklamání, protože výhra byla blízko, na druhou stranu jsem si to ale užil a jsem rád, že jsem se po zdravotních problémech zvednul. Jsem šťastný, že se zase cítím dobře a baví mě závodění," dodal český cyklista, jenž nepojede na přelomu srpna a září Vueltu, takže zůstane letos bez účasti na Grand Tour.

Vítězství slavil Němec Pascal Ackermann. Trojnásobný mistr světa v cyklokrosu Štybar dojel na 56. místě v pelotonu a celkově je 52. jako nejlepší z kvarteta českých cyklistů v závodě. Po čtvrté ze sedmi etap vede Kolumbijec Sergio Higuita, jenž měl dnes pád v ochranné tříkilometrové zóně před cílem.

Závod Kolem Polska (WorldTour) - 3. etapa (237,9 km):
1. Higuita (Kol./Bora-hansgrohe) 5:25:46
2. Bilbao (Šp./Bahrajn Victorious)
3. Hermans (Belg./Intermarché-Wanty-Gobert)
4. Sobrero (It./BikeExchange-Jayco)
5. Pacher (Fr./Groupama-FDJ)
6. Schmid (Švýc./Quick Step-Alpha Vinyl) všichni stejný čas
...59. Štybar (ČR/Quick Step-Alpha Vinyl) -2:33
65. Schlegel (ČR/Caja Rural-Seguros RGA ) -2:50
104. Černý (ČR/Quick Step-Alpha Vinyl) -7:59
113. M. Kopecký (ČR/Novo Nordisk) -10:50.
Průběžné pořadí:
1. Higuita 15:31:00
2. Bilbao -4
3. Hermans -6
4. Hayter (Brit./Ineos Grenadiers)
5. Ulissi (It./SAE Team Emirates)
6. Sobrero všichni -10
...58. Štybar -2:43
63. Schlegel -3:00
116. M. Kopecký -11:00
130. Černý -13:12.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •