Hlavní obsah

Šestý muž Gira Hirt pojede cyklistický etapový závod Sazka Tour

1. 8. 2022 16:23

Na cyklistické Sazka Tour, jež se pojede od čtvrtka do neděle, bude startovat i šestý muž letošního Gira d'Italia Jan Hirt. Pořadatelé nejprestižnějšího českého etapového závodu v tiskové zprávě uvedli, že českého vrchaře doplní jeho kolegové z worldtourového týmu Intermarché-Wanty-Gobert Domenico Pozzovivo z Itálie a Rein Taaramäe z Estonska.

Foto: Profimedia.cz

Šestý muž letošního Gira d'Italia Jan Hirt.Foto: Profimedia.cz

Článek

"Je to skvělá zpráva, že se nám podařilo domluvit se s nejlepším tuzemským cyklistou letošní sezony na jeho startu. Věříme, že bude bojovat o celkový triumf a přitáhne co nejvíc fanoušků k trati," uvedl ředitel závodu Leopold König.

Na Sazka Tour, která se dříve jezdila jako Czech Tour, startoval Hirt už osmkrát. Loni byl jako nejlepší z českých cyklistů celkově sedmý. "Vždy jsem byl rád, když jsem mohl závodit před domácími fanoušky. Protože se mi už v sezoně podařilo udělat kvalitní výsledek, pojedu v klidu a bez stresu," řekl jednatřicetiletý Hirt. "Chci udělat co nejlepší výsledek v celkovém pořadí a hodně lákává je třetí etapa na Dlouhé stráně, o kterou se chci pokusit," doplnil vítěz královské etapy letošního Gira.

Hirtovým soupeřem bude mimo jiné obhájce loňského vítězství Filippo Zana z Itálie, který byl loni také celkově třetí na Tour de l'Avenir. Na startu bude i vítěz závodu z roku 2020 Damien Howson z Austrálie. Hirtův týmový kolega Pozzovivo byl letos na Giru celkově osmý, Taaramäe během kariéry vyhrál etapy na Giru i Vueltě.

Sazka Tour se pojede od čtvrtka do neděle. Během čtyř etap čeká cyklisty přes 700 kilometrů a převýšení více než 10.000 metrů. V pelotonu budou mimo jiné české týmy Elkov-Kasper a ATT Investments.

Reklama

Související témata:
Sazka