Trojice Jumbo-Visma setřásla Štybara a ovládla úvodní etapu Paříž-Nice

Unikátní kousek se podařil cyklistům stáje Jumbo-Visma, kteří po společném úniku obsadili první tři místa v úvodní etapě závodu Paříž-Nice. Po téměř 160 kilometrech projeli cílem společně v pořadí Francouz Christophe Laporte, Slovinec Primož Roglič a Belgičan Wout van Aert. O úspěch v etapě s nimi bojoval Zdeněk Štybar, ale v závěru tempo neudržel a nakonec obsadil 49. místo se ztrátou 22 sekund.

Francouz Christophe Laporte ze stáje Jumbo-Visma oslavuje vítězství v úvodní etapě závodu Paříž - Nice.

Za trojicí nizozemského týmu přijel jako první domácí Pierre Latour s odstupem 19 sekund.

"Rozhodně to nebylo v plánu, bylo to šílené," uvedl po dojezdu Laporte, který vede celkové pořadí díky bonifikaci o čtyři sekundy před Rogličem. "Náš tým jel fantasticky. Když jsem za to vzal, nevěděl jsem, že je tam i Primož. Byli jsme tam se Štybarem, já jel vpředu, bylo to neskutečné," komentoval závěr závodu, který připomínal týmovou časovku.