Vacek těsně vyhrál prolog Závodu míru do 23 let

Cyklista Mathias Vacek úspěšně vstoupil do Závodu míru kategorie do 23 let. Talentovaný český reprezentant zvítězil v dnešním prologu v Jeseníku, kde na trase dlouhé 3,4 kilometru porazil o jedenáct setin Belgičana Lennerta van Eetvelta. Méně než sekundu ztratil na vítěze ještě třetí Brit Samuel Watson.

Cyklista Mathias Vacek na trati prologu Závodu míru kategorie do 23 let v Jeseníku.

Devatenáctiletý rodák z Berouna Vacek by chtěl na Závodě míru zaútočit na celkové vítězství. "Lépe to dneska asi nešlo," pochvaloval si v tiskové zprávě závodník, který loni na tomto etapovém podniku obsadil v konečném pořadí šesté místo.

"Hrozně jsem se těšil, takže jsem to od začátku napálil, nedošly mi síly a vyšlo to. Vím, že vždycky jde něco udělat lépe, ale pokud je člověk první, tak ty chyby pak nehledá. Jsem rád, že prolog vyšel, je vidět, že to umím po rovině i do kopce, v dalších etapách to snad dopadne zase dobře," doplnil Vacek.

První ze tří klasických etap letošního Závodu míru povede v pátek z Jeseníku do Rýmařova. V kopcovitém profilu cyklisté absolvují 131,6 kilometru. Rozhodovat se bude pravděpodobně v sobotu při dvojím stoupání z Bruntálu na Dlouhé stráně. Česko na stupně vítězů v celkovém pořadí čeká od roku 2017, kdy byl třetí Michal Schlegel.