Hlavní obsah

Český hráč si odnáší bronz z evropské soutěže ve Valorantu. Jeho tým bere půl milionu korun

PLAYzone
8. 8. 2022 13:15

VRL Finals o 3,7 milionu korun ve hře Valorant je u konce. Sedmička vítězů všech regionálních soutěží urputně bojovala ve dvou online fázích turnaje, zvítězit ale mohl jenom jeden. Triumf si v neděli připsala organizace FUT Esports. Bronz bere španělský tým Case Esports s českým hráčem Štěpánem „Ambi“ Beránkem.

Foto: @playvalorant

Valorant je populární fps střílečka, která chce konkurovat největším esportovým titulům. Foto: @playvalorant

Článek

Beránek od ledna letošního roku hájí barvy španělské organizace Case Esports. Její zakladatel, slavný brazilský fotbalista Casemiro, může být na svou Valorant sestavu opravdu pyšný, protože ta se v jarní sezoně stala vicemistrem Španělska a v létě již celou ligu VRL Spain: Rising ovládla. Ambi a spol. si tak vybojovali postup do VRL Finals, díky čemuž se dostali až na 10. pozici evropského žebříčku. Stali se tak jedním z nejlepších týmů mimo elitní společnost v lize Challengers.

Na VRL Finals Case Esports navázali na formu z domácí ligy. Ve skupině porazili Excel Esports a TENSTAR a do play off postoupili z prvního místa. Semifinálový soupeř Angry Titans jim sice zatopil, Ambiho parta ale předvedla otočku a měla jistou medaili. To už bylo bohužel vše, co jsme od Case mohli vidět. Ve finále horního pavouka totiž nestačili na Team Vitality a jejich odsud v Lower Bracketu zpečetil turecký tým FUT Esports. Ten si se španělskou organizací poradil dokonce v čisté sérii poměrem 3:0.

Ambiho tým si tak odnáší 20 000 euro za bronzovou příčku. Podnik ovládli hráči tureckého celku FUT Esports, kteří ve finále zdolali francouzský Team Vitality.

Konečné pořadí VRL Finals:
1. FUT Esports – 50 000 €
2. Team Vitality – 35 000 €
3. Case Esports – 20 000 €
4. Angry Titans – 15 000 €
5. Team Falcons – 12 500 €
6.-7. Excel Esports – 8 750 €

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články