Hlavní obsah

Zemětřesení v eSubě. Po snajprovi se s týmem loučí i kapitán

PLAYzone
10. 8. 2022 12:06

Jedna změna nestačí. Esuba se již rozloučila s Martinem „zur1s“ Slámou, jenž se rozhodl hledat jiné angažmá, aby se mohl opět plně věnovat roli AWP hráče. Vedle něj ale v základní sestavě končí i další letošní přírůstek Dominik „desty“ Černý. Kapitán ale neříká sbohem nadobro.

Foto: www.esuba.eu

Dominik „desty“ Černý končí v sestavě eSuby.Foto: www.esuba.eu

Článek

Kolem modré krve se v průběhu léta točila celá řada spekulací. Neprodloužení zur1se již bylo potvrzeno, ale místo představení náhrady přichází oznámení o dalším odchodu. V základní pětici končí kapitán desty, který se ale neloučí tak úplně. v eSubě bude působit dál, přesune se ale do role kouče.

„Desty má bohaté zkušenosti jako in-game leader, proto věříme, že má všechny předpoklady k tomu, aby se z něj stal prvotřídní trenér," uvádí eSuba. Desty se bude starat o taktickou přípravu týmu a hráčům bude věnovat každodenní péči, na kterou už klubová legenda Tomáš „benq1" Masaryk nemá tolik času jako v minulosti.

„S benq1m se zatím neloučíme. Letos ale úspěšně dokončil svá studia a cítili jsme proto potřebu doplnit realizační tým o někoho, kdo se bude klukům věnovat na denní bázi," vysvětluje eSuba destyho roli u týmu. Organizace by postupně ráda vybudovala vícečlenný realizační tým, jako má například u League of Legends sekce.

Spekulovat tak v tuto chvíli můžeme o tom, kdo tedy sestavu eSuby doplní. První jméno naznačila soupiska pro ligu ESEA Main, kde se objevuje Jakub „M1key" Krausko. Manažer týmu Štěpán Mach prohlásil, že tato sestava ještě není finální, což již nyní víme, že je pravda, protože na soupisce stále figuruje právě i desty.

Jak se ale říká, na každém šprochu pravdy trochu. Tuto středu totiž startuje uzavřená kvalifikace do CCT Central Europe a na HLTV.org svítí v sestavě eSuby opět M1key, čímž spekulace ještě více sílí. Samozřejmě ale může jít i o pouhý tryout – stejně tak u Entropiq Prague najdeme Lukáše „Luke" Vánského z EIQ Future.

Jako pátý hráč se u zápasu proti Beyond Possible objevuje Lukáš „luko" Hrabčík. Ten by se v případě přestupu vrátil do eSuby po půl roce. Teprve před měsícem přestoupil z Cryptovy do Dark Tigers, kde jej ale už nahradil Jan „pandi7o" Holák. Luko vloni zastával roli IGL, takže by to pro něj nebyl krok do neznáma.

Reklama

Související témata: