ČR - Švédsko 6:3Fantazie! Čeští florbalisté podruhé v historii porazili Švédsko

Čeští florbalisté podruhé v historii porazili Švédsko a připsali si v druhém vystoupení na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Plzni první úspěch. Ve 48. vzájemném utkání zvítězili 6:3 a vylepšili si se Švédy bilanci jedné remízy a 45 porážek. Po úvodní prohře se Švýcarskem 2:4 se dočkali prvních bodů a v neděli od 18:00 je čeká souboj s Finskem.

Čeští florbalisté se radují z vítězství nad Švédskem

Švédové se dostali do vedení ve 12. minutě v přesilové hře díky Markusi Jonssonovi, ale v čase 16:02 vyrovnal Ondřej Vítovec. Ve 29. minutě vrátil soupeři náskok Jesper Sankell, jenže už za 18 sekund vyrovnal Ondřej Němeček.

V 36. minutě poslal český tým poprvé do vedení Matěj Havlas a za necelé tři minuty zvýšil Filip Langer. Po nešťastném vlastním gólu Ondřeje Vítovce při power play soupeře pojistili výhru Filip Langer a Mikuláš Krbec.

Turnaj Euro Floorball Tour mužů:
ČR - Švédsko 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Vítovec (Rýpar), 29. Němeček (Rýpar), 36. Havlas (Hemerka), 39. Langer (Šimek), 60. Langer, 60. Krbec (Havlas) – 12. Jonsson (Sjögren), 29. Sankell (Hovlund), 56. vlastní Vítovec. Rozhodčí: Sjögren, Ellis (oba Švéd.). Vyloučení: 1:1. Bez využtí. Diváci: 814.
Finsko - Švýcarsko 9:3 (4:1, 2:2, 3:0).