Česko - Švýcarsko 2:4Florbalisté podlehli Švýcarsku a budou hrát o čtvrtfinále s Norskem

Čeští florbalisté prohráli v neděli ve svém druhém zápase na mistrovství světa v Helsinkách se Švýcarskem 2:4. Jejich soupeř si díky tomu zajistil vítězství v základní skupině B. Svěřenci trenéra Petriho Kettunena budou o udržení druhé pozice a přímý postup do čtvrtfinále bojovat s Norskem, s kterým se utkají v pondělí v 18:45 SEČ.

Do české branky se oproti pátečnímu úvodnímu utkání s Německem (11:0) postavila místo debutanta Martina Beneše jednička Lukáš Bauer, který poprvé inkasoval ve 3. minutě. Švýcaři rozehráli standardní situaci, Florian Heller našel na pravé straně Joela Rüegera a ten otevřel skóre.

Vyrovnat mohl nejdříve Filip Forman a povedlo se to až v čase 6:48 Marku Benešovi, který z hranice velkého brankoviště překonal Pascala Meiera po přihrávce Ondřeje Vítovce. Ve 12. minutě Češi otočili skóre při Rüegerově vyloučení díky střele Ondřeje Němečka.

Před polovinou utkání mohli zvýšit Jiří Besta s Adamem Delongem, ale Pascal Meier zasáhl. V 31. minutě po kombinaci s Manuelem Maurerem vyrovnal Michael Schiess. V závěru druhé části mohl otočit stav Maurer, trefil však horní tyč.

Ve třetí třetině ještě pomohla Bauerovi tyč, ale Češi ztratili zápas v závěru. V čase 57:29 proměnil přihrávku Christopha Meiera do odkryté branky Jan Zaugg. Výsledek pojistil při české power play do prázdné branky 15 sekund před koncem Christoph Meier a vzápětí ještě Maurer neproměnil trestné střílení.

MS ve florbalu mužů - Helsinky
Skupina B
Česko - Švýcarsko 2:4 (2:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 7. Marek Beneš (Vítovec), 12. Němeček (Langer) - 3. Rüegger (Heller), 31. Schiess (Maurer), 58. Zaugg (Ch. Meier), 60. Ch. Meier (Zaugg). Rozhodčí: Heinola, Marttinen (oba Fin.). Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 789.
Sestava ČR: Bauer - Němeček, Vítovec, D. Beneš, Besta, Punčochář, Kisugite, Gruber - Rýpar, Langer, Marek Beneš - Ondrušek, Šindler, Delong - Havlas, F. Forman, M. Krbec - D. Šimek, Hemerka. Trenér: Petri Kettunen.
Německo - Norsko 4:7 (0:4, 3:0, 1:3)
Branky: 24. N. Bröker, 34. Bothe, 36. Von Pritzbuer, 51. J. Bröker - 19., 20. a 44. Olesen, 17. a 58. Pedersen, 17. Hamrin, 44. Hjemgard.
1.Švýcarsko220011:74
2.Česko210113:42
3.Norsko210112:112
4.Německo20024:180
Skupina A
Finsko - Lotyšsko 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)
Branky: 19. a 37. Lastikka, 30. a 33. J. Kainulainen, 18. R. Kainulainen, 26. Kivilehto, 58. S. Johansson - 1. Savins, 22. Purinš.