Florbalisté Vítkovic se po výhře ve Varech posunuli na 2. místo

Florbalisté Vítkovic vyhráli v nedělním 14. kole superligy na hřišti posledních Karlových Varů 9:7 a posunuli se na 2. místo o bod před mistrovskou Mladou Boleslav, která v sobotu utrpěla debakl v Praze s lídrem Střešovicemi 1:11. Na Tatran ztrácejí Vítkovice devět bodů.

Florbal - ilustrační foto.

Dvěma góly a asistencí přispěl k vítězství Vítkovic Michal Pažák, dvakrát skórovali Matyáš Šindler, David Slončík a Marek Matejčík. Po třech asistencích si připsali Lukáš Fukala a Adam Delong.

Ostravané s nováčkem po dvou třetinách prohrávali 5:6, potom sice otočili stav na 7:6, ale v 59. minutě vyrovnal Michal Zeman. V čase 59:24 rozhodl ve prospěch favorita Pažák a vteřinu před koncem při power play do prázdné branky ještě dovršil výsledek Matejčík.

Čtvrtí Bohemians vyhráli v Liberci 10:5. Čtyřmi body za tři branky a asistenci pomohl k úspěchu Pražanů Matúš Gajdoš, hattrick zaznamenal také jejich kapitán Filip Forman. Na páté místo poskočila Sparta, která zdolala doma Pardubice 2:1. Ve 34. minutě o tom rozhodl Matěj Čermák.

Livesport superliga florbalistů - 14. kolo
Sparta Praha - Sokoli Pardubice 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky: 3. Kolstrunk, 34. Matěj Čermák - 14. Žáček.
FBC Liberec - FbŠ Bohemians 5:10 (0:2, 3:4, 2:4)
Branky: 25. Macháč, 27. Smutný, 38. Kárník, 41. Václavík, 59. Stránský - 8., 26. a 30. Gajdoš, 35., 50. a 59. F. Forman, 49. a 55. Řehoř, 6. Čihák, 29. Malič.
FB Hurrican Karlovy Vary - 1. SC Vítkovice 7:9 (2:2, 4:3, 1:4)
Branky: 10. Macháček, 14. Strachota, 36. M. Klápa, 38. Velc, 39. Nicklas, 39. Eliáš, 59. Zeman - 12. a 25. Šindler, 30. a 36. Slončík, 47. a 60. Matejčík, 49. a 60. Pažák, 20. Hubálek.