Florbalistky Tigers podlehly na úvod EP Dietlikonu

FREDERIKSHAVN

Florbalistky Tigers SJM prohrály v úvodním utkání na Evropském poháru v dánském Frederikshavnu s Dietlikonem 2:4. Po nerozhodném stavu 1:1 v úvodním dějství švýcarské mistryně rozhodly ve druhé třetině, v které získaly tříbrankový náskok.

Tigers musí ke zopakování účasti v semifinále z minulých dvou turnajů uspět ve čtvrtek, kdy nastoupí proti dalšímu švýcarskému celku Red Ants Rychenberg Winterthur. Ten dnes zdolal Mallos Hurricanes z Norska 6:0.

Tigers v repríze loňského říjnového souboje o bronz na minulém Evropském poháru ve Winterthuru, kde se radoval z výhry 2:1 Dietlikon, začaly lépe. Ve třetí minutě otevřela po asistenci Jarolímové skóre Jílková. Švýcarky se pak ubránily při vyloučení Rittmeyerová, která ve 12. minutě navíc 32 vteřin po skončení svého trestu vyrovnala.

Druhé dějství patřilo favoritkám, které v lednu 2008 na Evropském poháru dokonce triumfovaly. Ve 24. minutě skórovala znovu Rittmeyerová a za tři minuty zvýšila na 3:1 Bernerová. Pražanky pak nevyužily ani druhou přesilovku a čtyři vteřiny před druhou přestávkou inkasovaly po trefě Schäfferové počtvrté. V 46. minutě ještě vykřesala naději svou druhou brankou v utkání Jílková, ale pak už se skóre neměnilo, přestože Tigers hrály ještě pět minut před koncem třetí početní výhodu.

Evropský pohár florbalistek v dánském Frederikshavnu:
Skupina B:
Tigers SJM - UHC Dietlikon (Švýc.) 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Jílková (Jarolímová), 46. Jílková (Košturiaková) - 12. Rittmeyerová (Meierová), 24. Rittmeyerová (Scottová), 27. Bernerová (Stadelmannová), 40. Schäfferová (Stellaová). Rozhodčí: Kronow, Juul (oba Dán.). Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 102.
Red Ants Rychenberg (Švýc.) - Mallos Hurricanes (Nor.) 6:0 (4:0, 2:0, 0:0)
Branky: 4. a 20. Stettlerová, 13. Nötzliová, 19. Dirksenová, 27. Casuttová, 33. Scheideggerová.
Skupina A:
Rubene (Lot.) - IKSU (Švéd.) 2:12 (0:4, 1:5, 1:3)
Branky: 34. E. Bankavová z trestného střílení, 46. Paegleová - 11. a 55. M. Erikssonová, 23. a 36. Wibronová, 10. Söderqvistová, 17. Wijková, 17. Edbergová, 22. Eiremoová, 25. Häggströmová, 38. Wikströmová, 47. F. Erikssonová, 59. Rydfjällová.
SC Classic (Fin.) - Frederikshavn Bulldogs (Dán.) 11:0 (5:0, 5:0, 1:0)
Branky: 14., 25. a 57. Juvonenová, 8. a 12. Saarinenová, 12. vlastní, 19. Rantalaová, 25. Hakulinenová, 27. Paavolaová, 28. Kalliová, 34. Sipiläinenová.