Florbalistky Vítkovic jsou jedinou výhru od superfinále, Tatran snížil

Florbalistky Vítkovic vyhrály ve třetím semifinále play off extraligy na hřišti městského rivala FBC Ostrava 3:2, vedou 3:0 na zápasy a jediná výhra je dělí od postupu do superfinále. Slavit účast v jediném utkání o titul, které se bude hrát druhý červnový víkend v Praze, mohou obhájkyně titulů z let 2018 a 2019 a vítězky základní části už v neděli. V druhé sérii uspěl poprvé Tatran Střešovice proti Chodovu a po vítězství 5:3 snížil na 1:2 na utkání.

Ilustrační foto.

Vítkovice si připsaly výhru i v 29. utkání sezoně. V první třetině získaly dvoubrankový náskok díky Barboře Huskové a Dominice Buczekové. Před polovinou utkání sice snížila Denisa Kotzurová, ale ještě ve druhém dějství vrátila favoritkám dvoubrankový náskok Michaela Kubečková.

Domácí už stihly jen 16 sekund před koncem při power play umocněné přesilovou hrou díky Kristíně Hudákové zkorigovat výsledek. V dresu Tatranu zazářila v pražském derby hattrickem Lenka Faltusová, která se podílela na obratu skóre z 0:1 na 5:1. Chodov sice do 52. minuty snížil na rozdíl dvou gólů, ale Střešovice už zbytek utkání ubránily.

Extraliga florbalistek - semifinále play off; 3. zápasy:
FBC Ostrava - 1. SC Vítkovice 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Kotzurová, 60. K. Hudáková - 14. Husková, 20. Buczeková, 37. Kubečková. Stav série: 0:3.
Tatran Střešovice - Chodov 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)
Branky: 14., 30. a 47. Faltusová, 29. Prontekerová, 35. Beránková - 6. Vachovcová, 52. Lechnerová, 52. Keprtová. Stav série: 1:2.