Hlavní obsah

Florbalový Skill Contest. Hráči Chodova lídry neohrozili

24. 3. 2021 12:22

Již čtvrtý díl dovednostních soutěží florbalové nejvyšší soutěže mužů Livesport Superligy prověřil tentokrát zkušené hráče pražského celku Fat Pipe Florbal Chodov. Ten v základní části ligy skončil na pátém místě a zajistil si tak účast ve vyřazovacích bojích, kde vyzval pražského rivala FbŠ Bohemians. Za Chodovské se Skill Contestu zúčastnil Tom Ondrušek, Jiří Koutný a Marek Vávra. Jak si vedli, se podívejte ve videu níže.

Florbalový Skill Contest. Jak si vedli hráči Chodova?Video: Český florbal

 
Článek

Ondrušek ve střelbě na přesnost zacílil správně třikrát a v průběžném pořadí se usadil na třetí příčce. Nejrychlejší hráč Chodova Vávra se poměřil se slalomem v délce 96 metrů, čas 20:07 sekundy byl ale zatím nejpomalejší.

"Jsem král střelby na cíl, dám čtyři z pěti," věřil před poslední disciplínou Koutný. Z pěti míčků ale našel cestu do branky na vzdálenost 30 metrů jen jediný a hráč Chodova tak zatím uzavírá pořadí na čtvrtém místě. "Tomu se říká král," komentovali spoluhráči se smíchem výkon Koutného, který jen s úsměvem krčil rameny. "Asi blbý povrch," poznamenal.

V dalším díle seriálu, který bude na našem webu opět ve středu 31.3., uvidíte hráče z mužstva Předvýběr.cz Mladá Boleslav. Ti ovládli základní část Livesport Superligy a v play off se utkají pražskými Black Angels.

Skill Contestu se účastní všech 14 mužstev Livesport Superligy. Vybraní zástupci klubů soutěží ve třech disciplínách: střelbě na přesnost, slalomu a střelbě na cíl. Všechny úkoly prověří jejich dovednosti, které se mohou využít při utkáních.

Například střelbu z dálky 30 metrů lze i podle samotných hráčů využít při střelbě do prázdné branky při power play. Střelba na přesnost, která byla pro střelce Superligy kvůli malým otvorům v brance velmi obtížná, zase prověřila jejich jemnou motoriku s florbalovou holí. Dlouhý slalom, při kterém hráči uběhli 96 metrů, ukázal, jak jsou na tom s atletickou průpravou.

Celá série dovednostních soutěží vyvrcholí velkým finále, ve kterém se utkají tři vítězové jednotlivých kategorií. Ve finálovém díle se všichni tři zúčastní zmiňovaných disciplín a nejlepší z nich se stane šampionem letošního ročníku soutěže Livesport Superliga Skill Contest. Na finálové video se můžete těšit na začátku června 2021!

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články