Slovensko - Polsko 9:1Slovenští florbalisté budou soupeřem Česka ve čtvrtfinále MS

Soupeřem českých florbalistů v pátečním čtvrtfinále mistrovství světa budou Slováci, kteří porazili v předkole play off ve švýcarském Winterthuru Polsko 9:1. Čtyřmi body za dva góly a dvě přihrávky pomohl k jednoznačné výhře výběru českého trenéra Radomíra Mrázka a asistenta Karla Ševčíka útočník Michal Dudovič.

Čeští florbalisté narazí ve čtvrtfinále na Slováky.

Slovensko se ujalo vedení v čase 7:47 díky brance Lukáše Ujhelyiho. Ve 14. minutě zvýšil Matúš Gajdoš a 24 sekund před koncem první třetiny skóroval v oslabení Tomáš Kvasnica.

Ve druhé třetině se prosadili Kristián Kozák, Dudovič, Šimon Hatala a Romald Gašparík. Ve 43. minutě zkorigoval stav Kacper Skura, ale výhru Slovenska ještě navýšili Gašparík a v přesilové hře Dudovič.

Na mistrovství světa se český tým utká se Slovenskem poprvé. Celkově z dosavadních 11 soubojů deset vyhrál a podlehl jen v tom posledním v květnu ve finále kvalifikace MS v italském Celanu po výsledku 4:5. Páteční zápas začne v 15:00.

Německo rozdrtilo Kanadu 21:3 a ve čtvrtfinále bude hrát v pátek s Finskem. Čtyři góly a tři asistence si připsal Svenson Hoppe.

Norové zdolali Dány 7:6 v prodloužení, které ukončil po 33 sekundách Marius Pedersen. Ve čtvrtek budou hrát s obhájci titulu Švédy.

Mistrovství světa florbalistů ve Švýcarsku:
Předkolo play off:
Norsko - Dánsko 7:6 v prodl. (2:4, 2:1, 2:1 - 1:0)
Branky: 11. a 61. Pedersen, 21. a 34. Olesen, 6. Hamrin, 49. Vestby, 58. Hjemgard - 4. a 38. Glass, 5. a 12. Eldholm, 7. Sandberg, 54. Henriksen.
Německo - Kanada 21:3 (5:1, 7:1, 9:1)
Branky: 10., 12., 27. a 31. Hoppe, 3., 41. a 45. Heins, 31., 40. a 55. Nihlén, 20. a 52. Hofferbert, 34. a 37. Wöcke, 41. a 54. N. Bröker, 19. Böttcher, 29. Siede, 45. Weisskirchen, 51. J. Bröker, 58. Schuschwary - 4. Kuysten, 30. Viitakoski, 49. Mahoney.
Slovensko - Polsko 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)
Branky: 28. a 56. Dudovič, 38. a 46. Gašpařík, 8. L. Ujhelyi, 14. Gajdoš, 20. Kvasnica, 24. Kozák, 33. Hatala - 43. Skura.
Lotyšsko - Estonsko 5:2 (1:0, 0:2, 4:0)
Branky: 43. a 47. Kovalevskis, 50. a 60. Ragovskis, 11. Kruminš - 37. Kareliusson, 39. Kallion.