Vítkovice - Djurgaarden 2:10Vítkovickým florbalistkám finále Poháru mistrů nevyšlo

Curych

Florbalistky Vítkovic podlehly ve finále Poháru mistrů v Curychu švédskému Djurgaardenu 2:10. Favorit rozhodl třemi góly už v úvodní třetině a pak výsledek navýšil v závěrečném dějství. I přesto dosáhly české šampiónky druhým místem historického úspěchu českého ženského florbalu. Švédské kluby ovládly turnaj pošesté za sebou. V mužském finále deklasoval Falun finské Happee Jyväskylä 12:0 a obhájil triumf z loňska.

Djurgaarden splnil roli jednoznačného favorita a triumfoval na Poháru mistrů podruhé v historii. Navázal na úspěch z roku 2011 z Mladé Boleslavi. Celkově švédské kluby ovládly setkání šampiónů na 22. ročníku posedmnácté.

Vítkovice skórovaly až ve třetí třetině za stavu 0:5, na gól Hany Sládečkové ale soupeř odpověděl dalšími pěti brankami, než výsledek uzavřela Denisa Ratajová. V týmu vítězek se hattrick povedl Sandře Mattssonové.

"Nemyslím si, že by to byl jednoznačný zápas. Dostaly jsme deset gólů, ale bojovaly jsme. Ve druhé třetině, kdy ještě nebylo rozhodnuto, jsme podle mého byly lepší," řekla útočnice Kamila Paloncyová. "Více než deset minut to vypadalo, že bychom to mohly zlomit, ale bohužel nám to tam nepadalo. Zápas se mohl odvíjet trochu jinak," doplnila osmnáctiletá Paloncyová.

"Jsme spokojeni, skončili jsme druzí, ač jsou teď všechny holky zklamané, tak doufám, že jim za nějaký den dva dojde, že udělaly skvělý výsledek," uvedl pro server florbal.cz trenér Vítkovic Dušan Dudešek. "Ve finále je škoda deseti branek, ale bohužel, stalo se. Je to sport," dodal kouč.

Pohár mistrů ve florbalu v Curychu:
Muži:
Finále:
Happee Jyväskylä - Falun 0:12 (0:3, 0:1, 0:8)
Branky: 10., 42. a 52. Galante-Carlström, 14. a 52. Skog, 22. a 44. Enström, 11. Adriansson, 43. Hallen, 48. Holmgren, 54. Johansson, 59. Fahlström. Rozhodčí: Güpfert, Ziegler (oba Švýc.). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 914.