Augsburg - Wolfsburg 3:0Augsburg získal důležité body, v závěru nastoupil i Morávek

Fotbalisté Augsburgu porazili v 28. kole německé ligy Wolfsburg 3:0 a vzdálili se sestupovým příčkám na tři body. Navíc mají na čtrnáctém místě zápas k dobru. V dresu vítězného týmu nastoupil v závěru český záložník Jan Morávek, který vystřídal v 89. minutě Arneho Maiera. Brankář Tomáš Koubek zůstal na lavičce náhradníků.

Jan Morávek na archivním snímku v dresu Augsburgu.

Augsburg se ujal vedení už v úvodní minutě zápasu, kdy se po 49 sekundách prosadil povedenou ranou Iago. Hosté sice soupeře přestříleli 17:13, po hodině hry ale inkasovali podruhé zásluhou Niederlechnera.

V 69. minutě pojistil domácím tři body Pedersen.

Augsburg vstřelil Wolfsburgu tři branky v německé soutěži poprvé v historii a přiblížil se v tabulce "Vlkům" na rozdíl dvou bodů. Wolfsburg prohrál v bundeslize potřetí za sebou.