Bayern - Hoffenheim 4:0Bayern přejel Hoffenheim a udržel těsný náskok před Dortmundem

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v sobotním 9. kole německé ligy Hoffenheim 4:0 a zůstali v čele tabulky. O bod pozadu je Dortmund po vítězství 3:1 na hřišti předposledního Bielefeldu. Tři body na vedoucího obhájce titulu ztrácí stále neporažený Freiburg po výhře 2:0 ve Wolfsburgu. Hertha Berlín v základní sestavě s Vladimírem Daridou zdolala Mönchengladbach 1:0.

Eric Maxim Choupo-Moting (13) oslavuje se spoluhráči z Bayernu gól v síti Hoffenheimu.

Bayern, jemuž kvůli koronaviru chybí trenér Julian Nagelsmann, vstřelil první dvě branky v úvodním dějství, kdy se trefili Gnabry a Lewandowski. Po změně stran skórovali střídající útočníci Choupo-Moting a Coman. Hostům scházel zraněný Pavel Kadeřábek.

Rovněž Dortmund rozhodl o plném bodovém zisku v prvním poločase díky trefám Cana z penalty a Hummelse. Po přestávce zvýšil Bellingham, za domácí snížil z pokutového kopu Klos.

Freiburg je jediným týmem v bundesligovém ročníku, který dosud bodoval ve všech zápasech. Jeho výhru na půdě Wolfsburgu zařídili góly Lienhart a Holer.

Vítězství Herthy proti Mönchengladbachu vystřelil ve 40. minutě Richter. "Stará dáma" bodovala naplno ve druhém kole po sobě a posunula se na 10. pozici. Bývalý český reprezentant Darida odehrál 61 minut.

Lipsko čtyřmi brankami ve druhé půli otočilo duel s posledním Fürthem a zvítězilo 4:1. Úřadující vicemistr po rozpačitém vstupu do sezony naplno bodoval ve třetím z posledních čtyř kol. Naopak nováček Fürth spolu s Bielefeldem stále čeká na první výhru v ligovém ročníku.

Německá fotbalová liga - 9. kolo
Bayern Mnichov - Hoffenheim 4:0 (16. Gnabry, 30. Lewandowski, 82. Choupo-Moting, 87. Coman)
Bielefeld - Dortmund 1:3 (86. Klos - 31. Can z pen., 45. Hummels, 72. Bellingham)
Lipsko - Fürth 4:1 (47. Poulsen, 53. Forsberg z pen., 65. Szoboszlai, 88. Novoa - 45. Hrgota)
Wolfsburg - Freiburg 0:2 (27. Lienhart, 68. Holer)
Hertha Berlín - Mönchengladbach 1:0 (40. Richter)