Stuttgart - Bayern 0:5Bayern si zastřílel proti Stuttgartu, Gnabry se podílel na všech pěti gólech

Fotbalisté Bayernu Mnichov deklasovali v 16. kole německé ligy 5:0 Stuttgart a čtvrtou výhrou v řadě navýšili náskok v čele tabulky. Hattrickem a dvěma asistencemi se blýskl záložník Serge Gnabry, oba góly připravil kanonýrovi Robertu Lewandowskému.

Záložník Bayernu Serge Gnabry při utkání se Stuttgartem.

Gnabry se vrátil do základní sestavy po pětizápasové pauze a důvěru začal splácet ve 40. minutě, kdy po Saného přihrávce z první obstřelil brankáře Müllera. Sané nasbíral ve všech soutěžích deset asistencí a stejný počet branek, čímž už vyrovnal svou bilanci z minulé sezony.

Druhý zásah přidal Gnabry krátce po změně stran a následně dvakrát vyzval ke skórování Lewandowského. Nejlepší ligový střelec má na kontě 18 branek a v čele tabulky střelců odskočil na rozdíl čtyř gólů českému útočníkovi Patriku Schickovi z Leverkusenu. Gnabry završil třígólové představení v 74. minutě po chybě gólmana Müllera a připsal si třetí hattrick v dresu bavorského velkoklubu.

Bayern má náskok devíti bodů před druhým Dortmundem, který čeká ve středu domácí duel s posledním Fürthem. Stuttgart prohrál po třech zápasech a je na 15. příčce.