Darmstadt - Heidenheim 0:1Darmstadt je prvním sestupujícím z německé fotbalové ligy

Darmstadt podlehl Heidenheimu 0:1 a stal se prvním sestupujícím z německé fotbalové ligy. Na barážovou příčku tři kola před koncem ztrácí 11 bodů. Mönchengladbach doma remizoval s Unionem Berlín 0:0. Tomáš Čvančara poprvé po zranění nastoupil v základní sestavě domácích a odehrál 65 minut, Alex Král se na druhé straně neobjevil v nominaci na utkání. Čvančara v základní jedenáctce figuroval naposledy 9. prosince rovněž proti Unionu.

Tomáš Čvančara v utkání s Unionem Berlín.

Trenér Darmstadtu Torsten Lieberknecht se před dvěma týdny postaral o antirekord bundesligy - porážka 0:1 s Freiburgem pro něj byla 22 zápasem bez výhry. Negativní sérii ukončil v minulém týdnu vítězstvím nad Kolínem nad Rýnem, ale ani tento úspěch Darmstadtu nepomohl k záchraně.

Klub už z nejvyšší německé soutěže sestoupil v letech 1979, 1982 a 2017. Dnes jeho sestup definitivně zpečetil v 91. minutě útočník Dovedan, jenž zajistil Heidenheimu devítibodový náskok na šestnáctou Mohuč. K jisté záchraně týmu stačí bod.

Mönchengladbach i Union ještě bojují o udržení. Čtrnáctí Berlíňané už pět zápasů nezvítězili a na barážovou příčku mají náskok dvou bodů. Čekání na výhru o příčku lepší Borussie je o dvě utkání kratší a v tabulce má o dva body více.

Fotbalisté Mohuče v nastavení přišli o domácí vítězství proti Kolínu nad Rýnem a remízou 1:1 přišli o šanci opustit barážovou příčku. Domácí vedli od 29. minuty díky brance Barreira. Kolín ve 48. minutě dostal možnost vyrovnat z penalty, ale Waldschmidt ji neproměnil. V páté minutě nastavení kopali hosté další penaltu a Kainz již uspěl. Předposlední Kolín nemůže skončit lépe než šestnáctý, na své dnešní soupeře ztrácí pět bodů. Mohuč neprohrála šestý zápas v řadě a na pozice zaručující setrvání v bundeslize ztrácí dva body.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:
Mönchengladbach - Union Berlín 0:0,
Mohuč - Kolín nad Rýnem 1:1 (29. Barreiro - 90.+5 Kainz z pen.),
Darmstadt - Heidenheim 0:1 (90.+1 Dovedan).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.