Hlavní obsah

Němečtí fanoušci nechtějí Löwa, fotbalisty by měl trénovat Klopp

13. 10. 2020 10:49

Němečtí fanoušci už si nepřejí, aby fotbalovou reprezentaci dál trénoval Joachim Löw, který u týmu působí jako hlavní kouč od roku 2006. Za Löwova nástupce by podle ankety agentury SID vybrali trenéra anglických mistrů z Liverpoolu Jürgena Kloppa.

Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Blíží se konec trenéra Joachima Lowa u německé reprezentace?Foto: Wolfgang Rattay, Reuters

Článek

Většina příznivců (76,5 procenta) už šedesátiletého Löwa, který dovedl Němce v roce 2014 k titulu mistrů světa, na lavičce národního týmu nechce, jen 14,5 procenta fanoušků si naopak přeje jeho setrvání. Téměř polovina hlasujících pak vnímá obraz současné německé reprezentace jako špatný nebo velmi špatný.

Fanoušci chtějí na německou lavičku třiapadesátiletého Kloppa (46,2 procenta), který triumfoval s Liverpoolem v roce 2019 v Lize mistrů a o rok dříve jej vedl ve finále.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Trenér reprezentace Německa Joachim Löw během tréninku před utkáním s Českou republikou.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Kouč úřadujících vítězů Ligy mistrů z Bayernu Mnichov a někdejší Löwův asistent u reprezentace Hansi Flick získal 14,8 procenta hlasů. Thomase Tuchela, který letos s Paris St. Germain čelil Bayernu ve finále Ligy mistrů, si přeje jako trenéra národního týmu 10,7 procenta hlasujících.

Foto: Peter Powell, Reuters

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp sleduje kolaps svého týmu v utkání s Aston Villou.Foto: Peter Powell, Reuters

Löwova popularita klesla zejména poté, co Němci jako úřadující mistři světa vypadli na šampionátu v roce 2018 už v základní skupině. Fanoušky pak trenér pobouřil i tím, že ihned po turnaji vyřadil z reprezentace ofenzivního záložníka Bayernu Thomase Müllera, který měl letos značný podíl na zisku trofeje z Ligy mistrů.

I proto je většina fanoušků skeptická ohledně šancí na zisk titulu mistrů Evropy v příštím roce. Očekává jej pouze 6,7 procenta hlasujících, přes šedesát procent naopak nevěří ani tomu, že se Němci probojují do semifinále.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?