Wolfsburg - Bayern 2:4Bayern se vrátil do čela tabulky, Pavlenka udržel čisté konto

Fotbalisté Bayernu Mnichov vyhráli v 19. kole německé ligy na hřišti Wolfsburgu 4:2 a vrátili se do čela tabulky před Union Berlín. Asistencí se uvedla nová posila bavorského týmu Joao Cancelo. Brémy uspěly na hřišti Stuttgartu 2:0 a Jiří Pavlenka k tomu přispěl prvním čistým kontem v bundeslize od loňského října. Brémy se posunuly se na osmou příčku, Stuttgart je šestnáctý.

Kingsley Coman (vlevo) z Bayernu v souboji s Ridle Bakuem z Wolfsburgu.

Bayern zažil skvělý vstup do zápasu a v 19. minutě vedl už 3:0. První dvě branky vstřelil francouzský útočník Coman: nejdřív se prosadil z kraje vápna ze stříleného centru, o pět minut později přesnou střelou z voleje. Třetí gól přidal hlavou Thomas Müller. Ten v neděli vyrovnal svého jmenovce Gerda Müllera v počtu 427 odehraných zápasů za Bayern jako hráč v poli. Wolfsburgu se podařilo vyrovnat na konci půle, Kaminski si narazil balon a překonal z úhlu Sommera.

Krátce po začátku druhé půle si bavorský tým zápas zkomplikoval, když byl vyloučen Kimmich. Hrálo se tak zejména na Sommerovu branku, Bayern přesto z ojedinělé šance zvýšil na 4:1, po skvělé individuální akci se prosadil Musiala. V poslední desetiminutovce už pouze korigoval skóre Svanberg.

Jiří Pavlenka během tréninku fotbalové reprezentace

V úvodním dějství ve Stuttgartu měli více ze hry hosté, ale nepodařilo se jim prosadit. V závěru mohli naopak jít do vedení domácí, na Führichovu střelu však Pavlenka skvěle zareagoval. Brémy otevřely skóre po hodině hry, obránce Stuttgartu při snaze zneškodnit protiútok odkopl míč pouze ke Stageovi a dánský fotbalista se trefil přesně na přední tyč. V 77. minutě stanovil konečné skóre trefou zpoza vápna hostující Ducksch.

Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu právě vstřelil gól Mohuči.

Fotbalisté Hoffenheimu včetně Pavla Kadeřábka přišli po dalším debaklu o trenéra. Podle informací magazínu Kicker skončil den po sobotní ligové porážce 2:5 s Bochumí André Breitenreiter. Tým pod jeho vedením nevyhrál deset soutěžních zápasů, v bundeslize uspěl naposledy v říjnu a v tabulce je na 14. místě.

Devětačtyřicetiletý Breitenreiter vedl Hoffenheim od začátku sezony. V sobotu v Bochumi jeho tým už v prvním poločase třikrát inkasoval, český obránce Kadeřábek kvůli zranění nehrál.

Německá fotbalová liga - 19. kolo:
Stuttgart - Brémy 0:2 (59. Stage, 77. Ducksch)
Wolfsburg - Bayern Mnichov 2:4 (44. Kaminski, 81. Svanberg - 9. a 14. Coman, 19. Müller, 73. Musiala).