Hlavní obsah

Se Schickem počítáme i pro příští sezonu, řekl trenér Leverkusenu Seaone

13. 5. 2022 14:27

Trenér fotbalistů Leverkusenu Gerardo Seaone nemá obavy, že by v letním přestupovém období přišel o českého kanonýra Patrika Schicka. Uvedl to na dnešní tiskové konferenci před závěrečným sobotním duelem s Freiburgem, v němž může reprezentační útočník překonat klubový rekord v počtu branek v jedné bundesligové sezoně.

Foto: Martin Meissner, ČTK/AP

Patrik Schick

Článek

"Počítáme s tím, že tu s námi Patrik bude i v příští sezoně. Budujeme konkurenceschopný tým, ve kterém se hráči mohou zlepšovat. A budeme hrát Ligu mistrů, to je také krok dopředu," řekl Seaone.

Reagoval tak i na informaci německých médií, podle nichž neprodlouží nejlepší střelec soutěže Robert Lewandowski smlouvu v mistrovském Bayernu Mnichov. Bavorský velkoklub by tak měl volné místo na hrotu útoku. V minulosti přitom často hledal posily v domácí soutěži u svých konkurentů, tak jako v případě bývalého útočníka Dortmundu Lewandowského. Zájem o Schicka ale zatím neprojevil.

Leverkusen bez ohledu na výsledek posledního zápasu obsadí v německé lize třetí místo. Schick ale bude hrát o osobní úspěch, s 24 góly mu chybí poslední zásah na dorovnání klubového rekordu Stefana Kiesslinga, který před devíti lety zakončil ligovou soutěž s 25 brankami.

"Individuální cíle jsou vždy vedlejší. Pokud ale bude Patrik jako obvykle ve správný moment na správném místě, určitě se své šance dočká," dodal Seoane.

Reklama

Související témata: