Baník dostal čtyřgólový příděl od druholigové Bystrce

Těžkou porážku o tři góly utrpěli v nedělním přípravném utkání fotbalisté Baníku Ostrava, kteří na umělé trávě v Brně podlehli druholigové Bystrci 1:4. Jediný gól favorita dal po obrátce už za stavu 0:2 Mičola. Bez reprezentanta do 21 let Rajtorala a zraněných Bučka, Besty a Varadiho chybujícím hostům zápas vůbec nevyšel.

Fotbalisté Mostu se rozloučili s účinkováním v Tipsport Cupu výhrou 1:0 nad Kladnem. Tři body, které Severočechům zajistil krátce po příchodu na hřiště střídající Jiří Krejčí, ale už nemohly nic změnit na tom, že ze skupiny C postoupily do semifinále Teplice.

V Mostu sice Kladenští po většinu utkání soupeře přehrávali, ale nedokázali se prosadit v koncovce. Už v druhé minutě fauloval domácí brankář Belaň unikající kladenského útočníka Kaciáně, Kanaďan Simpson však svůj penaltový pokus nenasměroval přesně. V druhé půli trenér Ščasný, který dnes zkoušel mladší hráče, prostřídal sestavu a právě čerstvý Krejčí pět minut po svém příchodu na umělý trávník rozhodl o výsledku.

Až ve svém závěrečném utkání skupiny D si zlínští fotbalisté vychutnali radost z vítězství. Bratislavská Artmedia, která s nimi prohrála vysoko 0:4, získala v turnaji jen bod a skončila poslední.

Skóre otevřel už po sedmi minutách hry Žůrek, který samostatnou akci zakončil přesnou střelou z 18 metrů. Těsně před přestávkou přidal Činčala hlavou druhou branku a i po změně stran měl kombinačně přesnější Zlín režii zápasu ve svých rukou. Skóre upravili zblízka Kraus a po něm ještě Vyskočil.

Bohemians 1905 vyhráli skupinu A bez ztráty jediného bodu. Jejich dnešní vítězství na umělé trávě v Edenu nad vedoucím týmem druhé ligy Viktorií Žižkov 2:0 zajistili svými góly Matůš a Bálek, už před zápasem však měl tým postup jistý.

Tipsport Cup
Skupina A
Bohemians 1905 - Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 14. Matůš, 48. Bálek. Rozhodčí: Moláček. Diváci: 400.
Most - Kladno 1:0 (0:0)
Branka: 51. Krejčí. Rozhodčí: Příhoda. Diváci: 150.
Most: Belaň - Rosendo (60. Trubila), Suchý, Hainault, Fleišman - Čížek, V. Mendy (46. Krejčí), Da Silva (87. Gašparík) - Bogdanov (46. Jeslínek, 53. Jendruščák), Štípek (86. A. Mendy), Brzezina.
Kladno: Pavlík - Pončák, Killar, Šimůnek, Hamouz - Cigánek, Strnad, Simpson, Kalina (46. Šelicha) - Veleba (46. Kousal), Kaciáň (65. Kratochvíl).
Zlín - Artmedia Bratislava 4:0 (2:0)
Branky: 7. Žůrek, 45. Činčala, 51. Kraus, 67. Vyskočil. Rozhodčí: Racek. Diváci: 100.
Sestava Zlína: Kořínek - Vidlička, Zúbek, Zbožínek, Janíček - Kraus, Vrtělka, Dian (68. Šmahaj), Dujka (68. Lukaštík) - Žůrek (46. Vyskočil), Činčala (51. Zapletal).