Hlavní obsah

Baník hlásí návrat legendy!

4. 10. 2022 18:20

Bývalý fotbalový brankář Luděk Mikloško se vrací do Baníku Ostrava, kde odstartoval svou hvězdnou kariéru. Šedesátiletý někdejší gólman West Hamu United se stal členem představenstva klubu a ponese rovněž zodpovědnost za sportovní řízení celého klubu.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Luděk Mikloško na archivním snímku z roku 2017.

Článek

"Rozhodli jsme se ho oslovit z několika důvodů. Z řady rozhovorů, které jsme spolu vedli, i svým pohledem na fotbal mě přesvědčil, že má Baníku co dát. Když k tomu připočteme jeho vztah k Baníku a dlouholeté manažerské zkušenosti ze zahraničního i tuzemského fotbalu, je pro nás cenné takového člověka v klubu mít," řekl předseda představenstva a majitel Baníku Václav Brabec.

Bývalý reprezentant Mikloško tak přebírá hlavní zodpovědnost od Aloise Grussmanna, který však v klubů zůstává dále na manažerské pozici.

Foto: Václav Jirsa, Právo

Fotbalová historie. Luděk Mikloško při tréninku reprezentace.

"Takových pracovitých lidí se zkušenostmi a charakterem je málo a jsem rád, že Lojza v Baníku je. Cítíme, že jedny z věcí, na kterých teď rovněž musíme zapracovat, jsou vytvoření koncepce skautingového oddělení a zkvalitnění procesu posunu jednotlivých hráčů mezi kategoriemi až do dospělého fotbalu, což by teď měla být hlavní Lojzova parketa," řekl Mikloško.

Reklama

Související témata: