Ostrava - Karviná 1:1Baník se loučí smírem ve slezském derby

48. De Azevedo 1 : 0
58. Sinjavskij 1 : 1

29. 5. 2021 18:56

Fotbalisté Ostravy remizovali v závěrečném 34. kole první ligy ve slezském derby s Karvinou 1:1. Baník poslal ve 48. minutě do vedení jedenáctým gólem v sezoně nejvyšší soutěže Dyjan Carlos de Azevedo, ale hosté za 10 minut srovnali premiérovou branku Vlasije Sinjavského v české lize.

Dyjan Carlos De Azevedo z Baníku Ostrava - ilustrační snímek.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Karviná do posledního zápasu ročníku nastoupila už bez všech brazilských krajánků, a přestože zásluhou Čmelíka v osmé minutě vyslala první nebezpečnou ránu na ostravskou branku, převážnou část úvodního dějství byla pod tlakem soupeře.

Jen během 13. a 14. minuty měli Ostravští tři velké gólové šance. Hlavičku Pokorného po rohu vyrazil Neuman, poté Kaloč přízemní ranou trefil tyč a nakonec Kuzmanovič přestřelil z malého vápna.

Domácí se poměrně hladce dostávali přes střed hřiště a měli další příležitosti, po De Azevedově akci ale Kuzmanovič zamířil jen do hostujícího gólmana.

Karviná útočila sporadicky, jednu vyloženou možnost si však do přestávky připravila také. Papadopulos z malého vápna trefil míč do tváře bránícího Fleišmana. Pak znovu tlačil Baník, ale Buchta a do třetice opět Kuzmanovič Neumana nepřekonali.

Baník prolomil hostující obranu až po změně stran. Buchta se protáhl po levém křídle přes několik protihráčů a dokonale přihrál na malé vápno De Azevedovi, který ve 48. minutě snadno zavěsil. Brazilský křídelník zaznamenal svůj 11. gól ligové sezony.

Za 10 minut ale Ostrava o náskok přišla. Gólman Budinský nedosáhl na centr ze strany a Estonec Sinjavskij na zadní tyči snadno přišel ke své premiérové brance v české lize.

Baník až do konce utkání svíral soupeře na útočné polovině, ale převahu nedokázal zhodnotit gólově. I proto, že Buchta v 77. minutě orazítkoval jen tyč a Zajíc ze sóla svou křižnou ranou minul branku.

Fotbalová liga - 34. kolo:
Baník Ostrava - MFK Karviná 1:1 (0:0)
Branky: 48. De Azevedo - 58. Sinjavskij. Rozhodčí: Zelinka - Mikeska, Bureš. ŽK: Čmelík (Karviná). Diváci: 1811 (omezený počet).
Ostrava: Budinský - Ndefe, Pokorný, Stronati, Fleišman - Buchta, Kaloč, Kuzmanovič (72. Sor), Tetour, De Azevedo (87. Fillo) - Šmiga (56. Zajíc). Trenér: Daněk.
Karviná: Neuman - Mikuš, Janečka (62. Smrž), Šindelář, Dramé, Bartošák - Čmelík, Qose, Herc, Sinjavskij (85. Jursa) - Papadopulos (90. Zych). Trenér: Weber.

Souhrn z výsledků:
1.12.2021 základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná Bohemians 1905 - Karviná Odloženo
20211201T18 : 00:00+0000
Bohemians 1905 vs. Karviná
Bohemians 1905
Karviná
Včera základní část - 16. kolo Plzeň FC Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 Bohemians 1905 Plzeň - Bohemians 1905 6 : 0
20211127T18 : 00:00+0000
Plzeň vs. Bohemians 1905
Plzeň
Včera základní část - 16. kolo Zlín Fastav Zlín - FC Baník Ostrava Ostrava Zlín - Ostrava 2 : 2
20211127T15 : 00:00+0000
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
Včera základní část - 16. kolo Pardubice FK Pardubice - SK Sigma Olomouc Olomouc Pardubice - Olomouc 1 : 5
Pardubice vs. Olomouc
Olomouc
Včera základní část - 16. kolo Budějovice SK Dynamo České Budějovice - 1. FC Slovácko Slovácko Budějovice - Slovácko 3 : 2
Budějovice vs. Slovácko
Budějovice
Slovácko
24.11.2021 základní část - 12. kolo Karviná MFD OKD Karviná - FC Baník Ostrava Ostrava Karviná - Ostrava 1 : 2
20211124T17 : 00:00+0000
Karviná vs. Ostrava
Karviná
Ostrava
21.11.2021 základní část - 15. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Jablonec Jablonec Slavia - Jablonec 5 : 0
20211121T18 : 00:00+0000
Slavia vs. Jablonec
Slavia
Jablonec
21.11.2021 základní část - 15. kolo Teplice FK Teplice - FK Pardubice Pardubice Teplice - Pardubice 1 : 2

Souhrn z kalendáře:
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Hradec FC Hradec Králové - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Hradec - Karviná Vsadit
20211128T15 : 00:00+0000
Hradec vs. Karviná
Hradec
Karviná
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Jablonec FK Jablonec - FK Mladá Boleslav Ml. Boleslav TV Tipsport Jablonec - Ml. Boleslav Vsadit
Jablonec vs. Ml. Boleslav
Jablonec
Ml. Boleslav
dnes 15 : 00 základní část - 16. kolo Slavia SK Slavia Praha - FK Teplice Teplice TV Tipsport Slavia - Teplice Vsadit
Slavia vs. Teplice
Slavia
Teplice
dnes 18 : 00 základní část - 16. kolo Sparta AC Sparta Praha - FC Slovan Liberec Liberec TV Tipsport Sparta - Liberec Vsadit
20211128T18 : 00:00+0000
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
1.12. Odloženo základní část - 13. kolo Bohemians 1905 Bohemians Praha 1905 - MFD OKD Karviná Karviná TV Tipsport Bohemians 1905 - Karviná Vsadit
Karviná
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Karviná MFD OKD Karviná - AC Sparta Praha Sparta TV Tipsport Karviná - Sparta Vsadit
20211204T15 : 00:00+0000
Karviná vs. Sparta
Karviná
Sparta
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Liberec FC Slovan Liberec - FC Hradec Králové Hradec TV Tipsport Liberec - Hradec Vsadit
Liberec vs. Hradec
Liberec
Hradec
4.12. 15 : 00 základní část - 17. kolo Teplice FK Teplice - Fastav Zlín Zlín TV Tipsport Teplice - Zlín Vsadit