Ml. Boleslav - Ostrava 1:3Baník vyhrál v Mladé Boleslavi. Na jaře poprvé bodoval

17. Rigo 0 : 1
28. Fulnek 1 : 1
42. Adediran 1 : 2
45. Ewerton 1 : 3

21. koloOstravští fotbalisté zvítězili ve 21. kole první ligy v Mladé Boleslavi 3:1 a v jarní části sezony poprvé bodovali a skórovali. Středočeši při domácí premiéře trenéra Davida Holoubka nenavázali na minulou remízu 1:1 v Plzni a v nejvyšší soutěži posedmé za sebou nevyhráli. fotbalové ligy: Ml. Boleslav - Ostrava 1:3

Hráči Baníku se radují z branky.

Všechny branky padly v úvodním poločase. Baník poslal do vedení Tomáš Rigo, Jakub Fulnek sice vyrovnal, ale ještě před pauzou se za hosty trefili Quadri Adediran s Ewertonem. Slezané se posunuli na páté místo, boleslavské mužstvo je v neúplné tabulce osmé.

Ostravský trenér Hapal, jenž v minulosti tým soupeře vedl, udělal v základní sestavě čtyři změny oproti úterní prohrané domácí dohrávce s Plzní (0:1). Dnes od začátku nastoupili obránci Juroška s Blažkem, záložník Šín a útočník Adediran.

Právě nigerijská zimní posila z Českých Budějovic v 17. minutě přiklepla míč Rigovi, který se trefil výstavní střelou zpoza šestnáctky. Slovenský záložník zaznamenal třetí ligový gól v sezoně.

Domácí vyrovnali ve 28. minutě zásluhou Fulnekovy přízemní střely z otočky. Mladoboleslavský krajní bek dal premiérovou branku v ročníku nejvyšší soutěže.

Baník si ale ve 42. minutě vzal vedení zpět. Adediran z dálky vystřelil a domácí obránce Král míč nešťastně tečoval mimo dosah brankáře Trmala. Třiadvacetiletý útočník vstřelil třetí ligový gól v sezoně a první za ostravský tým.

Hosté navíc ve druhé minutě nastavení přidali pojistku. Buchta po brejku našel před brankou Ewertona, který elegantně přehodil Trmala. Brazilský křídelník a někdejší hráč Středočechů se v ligovém ročníku trefil posedmé a v týmové tabulce střelců dotáhl Tanka.

Ve druhém poločase šancí ubylo. Ostravští si hlídali náskok a soupeře do větších příležitostí nepouštěli. V závěrečné čtvrthodině navíc hosté mohli náskok ještě navýšit, ale střídající Rusnák ve dvou velkých šancích nepřekonal domácího gólmana.

Baník potvrdil, že se mu proti Boleslavi velmi daří a zvítězil v sedmém z posledních osmi vzájemných ligových soubojů. Mladá Boleslav doma v nejvyšší soutěži počtvrté po sobě nevyhrála.

21. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 1:3 (1:3)
Branky: 28. Fulnek - 17. Rigo, 42. Adediran, 45.+2 Ewerton. Rozhodčí: Starý - Nádvorník, Dobrovolný - Kocourek (video). ŽK: Pulkrab, Hilál - Blažek, Juroška. Diváci: 3829.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Král (84. Žitný), Fulnek - Karafiát, Kubista (46. Solomon) - Ladra (64. Jawo), Mareček (46. Matějovský), Kušej - Pulkrab (46. Hilál). Trenér: Holoubek.
Ostrava: Letáček - Juroška (68. Ndefe), Blažek, Lischka, Kpozo - Boula, Rigo (90.+2 Miškovič) - Buchta (74. Rusnák), Šín, Ewerton - Adediran (90.+2 Šehič). Trenér: Hapal.