Bohemians - Č. Budějovice 0:0Bod naděje pro utrápené Dynamo, Bohemka znovu bez výhry

Fotbalisté Českých Budějovic v závěrečném 19. kole podzimní části první ligy remizovali na stadionu Bohemians 1905 bez branek a v nejvyšší soutěži po sedmi zápasech bodovali. Dynamo, které po rezignaci trenéra Tomáše Zápotočného vedl dosavadní asistent Jiří Lerch, ztrácí z posledního místa tabulky tři body na patnáctý Zlín. Pražané přezimují na deváté příčce, pokud desáté Teplice v neděli nezvítězí na Spartě.

Fotbalisté Bohemians 1905 v zápase proti Českým Budějovicím

Českobudějovičtí zůstávají venku s dvěma body z 10 utkání nejhorším týmem prvoligového ročníku. Celkově nevyhráli na stadionech soupeřů v nejvyšší soutěži podvacáté za sebou. Bohemians bodovali ve vzájemných duelech po čtyřech porážkách, v lize ale nezvítězili počtvrté po sobě. V posledních dvou duelech remizovali bez branek.

Jihočechy vedl v roli hlavního trenéra dosavadní asistent Lerch, jenž ve čtvrtek na poslední podzimní kolo nahradil Zápotočného. Dočasný kouč udělal oproti středeční porážce 0:2 s Hradcem Králové hned šest změn v základní sestavě. Pouze na lavičce začal kapitán Havel, jehož místo ve středu obrany obsadil devatenáctiletý stoper Čoudek. Pásku převzal útočník Ondrášek. V brance po osmi ligových kolech dostal před Šípošem přednost Janáček.

Už ve druhé minutě postupoval Šigut po chybě domácí obrany sám na Jedličku, který ale včas vyběhl a odražený míč poslal Suchan těsně vedle levé tyče. Na druhé straně byl blízko gólu Prekop, jehož pokus z bezprostřední blízkosti zblokovali domácí obránci. Slovenský útočník měl ještě větší šanci po čtvrthodině hry. Jeho střela prošla Janáčkovi pod tělem, českobudějovický gólman se ale ještě stihl natáhnout za sebe a zastavit míč na brankové čáře.

Divácky atraktivní úvod zakončila akce ze 17. minuty. Čermák našel obloučkem za obranu Suchana, kterého skvělým reflexem vychytal Jedlička. Následně tempo opadlo a průběh zbytku první půle potvrzoval, že proti sobě nastoupily týmy s nejhorší ligovou ofenzivou. Oba celky mají na kontě 15 branek stejně jako Pardubice a Teplice. Až v 41. minutě se dostal k zakončení z hranice vápna domácí Hůlka, slabší nohou ale přestřelil.

Vyrovnaný průběh pokračoval i po změně stran. Po hodiny hry Puškáč při závaru před bránou přiťukl míč Kozákovi a Janáček se musel obětavě vrhnout pod nohy střídajícího útočníka. Největší šanci měl v 70. minutě českobudějovický Hellebrand, jehož táhlá střela z 25 metrů skončila na břevně.

V 75. minutě si Jedlička poradil s Alliho únikem z úhlu. O pět minut později se dostal po dalším závaru po rohovém kopu do zakončení Kadlec, zblízka ale skrumáž před sebou a Janáčka neprostřelil. V závěru se neprosadil ani hlavičkující Puškáč, a tak necelé čtyři tisícovky diváků v Ďolíčku opět gól neviděly. „Klokani“ doma remizovali bez branek i ve středeční dohrávce s Libercem.

19. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Dynamo České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Hocek - Kubr, Leška - Zelinka (video). ŽK: Kadlec - Čermák, Alli. Diváci: 3712.
Bohemians: Jedlička - Dostál, Kadlec (88. Köstl), Vondra, Hybš - Hůlka, Hrubý (46. Mužík) - Beran (57. Jánoš), Prekop (46. Kozák), Hála (74. Kovařík) - Puškáč. Trenér: Veselý.
Č. Budějovice: Janáček - Nikl, Čoudek, Králik, Sladký - Šigut (41. Alli), Suchan, Čermák (88. Havel), Hellebrand, Osmančík (46. V. Hora) - Ondrášek (58. Adediran). Trenér: Lerch.