Předvánoční výprask pro Hradec! Slovácko uspělo v Boleslavi. Bohemka poslední Dynamo nesrazila

Pět zápasů měla v sobotu na programu fotbalová Fortuna liga. Předčasný vánoční dárek si nadělili ve Zlíně, kam si pro debakl 0:4 zajel Hradec Králové. Důležité tři body v boji o záchranu slaví i Pardubice, které zdolaly Liberec 2:0, V boji o třetí místo uspělo po vítězství 1:0 v Boleslavi Slovácko. Bezbrankovou remízou skončily zápasy Jablonce s Karvinou a Bohemians s posledními Českými Budějovicemi.

Fotbalisté Zlína nasázeli Hradci čtyři branky během prvního poločasu

Pokud si fotbalisté Zlína chtěli nadělit předčasný vánoční dárek, tak se jim to minimálně v prvním poločase zápasu proti Hradci Králové povedlo dokonale. Ve 13. minutě načal sebevědomí Votroků Filip Žák, o dvanáct minut později se tentýž hráč díky šťastné teči radoval podruhé.

Když ve 40. minutě parádní ranou zvýšil na tříbrankový rozdíl Janetzký, byli hosté zralí na ručník. A to ještě stále nebylo vše. Už o dvě minuty později překonal střelbou z hranice vápna nešťastného Bajzu Bartošák a Ševci tak šli do kabin za neuvěřitelného výsledku 4:0.

Druhý poločas se odehrával už za rozhodnutého stavu bez většího vzruchu na obou stranách, Zlín si tak v posledním podzimním kole připsal nečekaně vysokou výhru.

Fotbalisté Zlína se radují z branky.

Nula v Jablonci

První poločas zápasu mezi Jabloncem a Karvinou příliš fotbalové krásy nenabídl. Oba týmy v úvodu ukázaly, proč jim patří příčky ve spodní části tabulky. Do šancí se prakticky nedostávaly, a tak fanoušci mohli počítat především čtyři žluté karty, které hlavní rozhodčí v úvodní pětačtyřicetiminutovce rozdal.

O moc lepší podívané se diváci na Střelnici nedočkali ani po poločase. Do nadějné šance se dostal až osm minut před koncem domácí Štěpánek, ale ani on změnit bezgólové skóre nedokázal. Oba soupeři se tak rozešli bez branek.

Jablonec hostil Karvinou, fanoušci se branky nedočkali.

Důležitá výhra pro Slovácko

Skóre zápasu mezi Mladou Boleslaví a Slováckem mohl otevřít v 19. minutě domácí Yusuf, jeho rána však zamířila jen kousek vedle levé tyče Hečovy branky. Na své čtyřgólové galapředstavení z posledního kola mohl navázat o osm minut později hostující Havlík, Trmal však jeho přesnou střelu k tyči dokázal vytěsnit.

Rozhodující moment utkání tak přišel po hodině hry, kdy perfektní Reinberkovu přihrávku využil přesnou ranou k tyči Valenta. Svěřenci Martina Svědíka již domácím nic nedovolili a odvezli si tři body za výhru 1:0.

Slovácko uspělo na hřišti Mladé Boleslavi.

Pardubice srazily Slovan

Pardubicím vstup do zápasu proti Liberci vyšel skvěle. Ve 12. minutě využil přesnou Patrákovu přihrávku Zlatohlávek a přesnou přízemní ranou k tyči nedal Bačkovskému šanci. Hosté mohli odpovědět po půlhodině hry, Tuptovu ránu z přímého kopu však vytáhl Kinský na tyč.

V 57. minutě rozvlnil síť za domácím gólmanem Kulenovič, jeho branka však byla po konzultaci s VAR odvolána. A pro Severočechy bylo ještě hůře o deset minut později, kdy se parádní akcí prezentoval Daněk, který obešel hostujícího brankáře a střelou do prázdné branky definitivně rozhodl o vítězství Pardubic 2:0.

Pardubice si poradily s Libercem.

Budějovice vezou bod

Jako první mohli skóre zápasu mezi Bohemians a Českými Budějovicemi otevřít domácí, Prekopa však v obrovské šanci vychytal parádním zákrokem Janáček. V opatrně hraném prvním poločase se více šancí neurodilo, oba týmy tak odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

Dynamo mohlo dostat Klokany pod tlak v 70. minutě, Hellebrandova bomba však jen rozezvučela břevno domácí branky. Hosté mohli udeřit i čtvrthodinu před koncem, tentokrát však Alliho střelu zlikvidoval Jedlička. Pražané si v závěru vypracovali tlak, když ale výborného Janáčka neprostřelil ani Kadlec, skončilo utkání bezbrankovou remízou.