Brankář Budinský zářil, přesto Baník vedení ve Zlíně neudržel. Děkoval fanouškům na stráni

Po středečním šťastném vítězství v ligové dohrávce v Karviné sahali ostravští fotbalisté po třech bodech i ve Zlíně, byť domácí měli herně očividně navrch. Pouhé čtyři minuty před koncem však výtečně chytající brankář Baníku Viktor Budinský inkasoval gól a jeho mužstvo se muselo spokojit s remízou 2:2.

Zleva brankář Viktor Budinský z Ostravy, Jaroslav Svozil z Ostravy a Vachtang Čanturišvili ze Zlína.

Berete ji, když vás Zlíňané jasně přestříleli?

Těžko říct. K výhře nám chybělo pár minut. Závěr zápasu jsme ale měli rozhodně zvládnout lépe. Každý ligový bodík, a zejména zvenku, se pochopitelně počítá. Ale mohli jsme mít tři.

Fanoušci Ostravy za stadionem během zápasu se Zlínem.

Mohl jste Procházkově vyrovnávací trefě v závěru střetnutí zabránit?

Pálil zpoza našeho hráče. Moc jsem toho neviděl, spatřil jsem míč až na poslední chvíli. Bohužel jsem na něj nedosáhl.

V utkání ve Zlíně jste měl hodně práce, že?

Je to tak. Jsem moc rád, že jsem něco chytil a několika zákroky mužstvu pomohl. Dvakrát jsem ovšem inkasoval a nevyhráli jsme, takže nejsem úplně šťastný.

Domácí vás ale většinu utkání přehrávali. Souhlasíte?

Ano. Zlíňané si na těžkém terénu počínali jednoduše a zatlačili nás dlouhými balony do naší šestnáctky. My jsme optimální výkon rozhodně nepodali. Měli jsme v nohách těžký duel v Karviné, ale na to se nechci vymlouvat. I tak jsme mohli vyhrát.

Trenér Smetana vás pochválil za skvělé zákroky, avšak nelíbila se mu vaše rozehrávka...

Když to říkal, tak má asi pravdu. Souhlasím, že mi balony létaly všude možně. Podle mého názoru to bylo trochu i vinou promočeného trávníku. Uvědomuju si ale, že se na hru nohama musím zaměřit.

Navzdory covidovým opatřením za vámi dorazili do Zlína fanoušci Baníku a mohutně vás povzbuzovali ze stráně za jednou z branek poblíž stadionu. Vnímal jste je?

Jasně. Vždyť byli hodně hlasití. Klobouk dolů před nimi. Za jejich podporu jim moc děkujeme.